X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Krall o Marku Edelmanie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 14:38
Okazją do spotkania z autorką "Zdążyć przed Panem Bogiem" jest Dwójkowa premiera "Książki do słuchania", w której pojawi się ten słynny reportaż.
Hanna Krall
Hanna KrallFoto: PAP/Rafał Guz

"Nie piszemy historii, piszemy o pamiętaniu" - te słowa padają w "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall. Książka powstała dzięki rozmowom reporterki z Markem Edelmanem - jednym z przywódców powstania w getcie warszawskim, lekarzem, działaczem opozycji demokratycznej. Najpierw drukowana była w odcinkach w miesięczniku "Odra", w 1977 roku ukazało się jej pierwsze książkowe wydanie. Do tej pory jest wznawiana i publikowana na całym świecie.

O książkach Hanny Krall tak napisał Ryszard Kapuściński : "Dzięki przyjęciu człowieczej, ludzkiej perspektywy jej pisarstwo - tematycznie tak zanurzone w przeszłości, poświęcone zmaganiom pamięci z zapomnieniem - jest całe obrócone w przyszłość, skierowane do młodych pokoleń, do tych, którzy przychodzą...".

W audycji Hanna Krall opowie o okolicznościach powstania książki "Zdążyć przed Panem Bogiem" i o tym, jak wyjątkową postacią był Marek Edelman. Dodajmy, że 1 stycznia minęła 100. rocznica jego urodzin, a jesienią - 2 października obchodzić będziemy 10 rocznicę śmierci Marka Edelmana. A od 10 kwietnia w cyklu "Książka do słuchania" reportaż "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall czytają Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w poniedziałek (8.04) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Dorota Gacek.

jp/bch


Zobacz więcej na temat: Hanna Krall Marek Edelman
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:32
Premiera w Dwójce! Fragmenty głośnego reportażu Hanny Krall o Marku Edelmanie czytali Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski.
rozwiń zwiń