X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Dębska: "Piłsudski" był dla mnie wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:03
- To film nakręcony z rozmachem, niepomnikowo. To także namiętna historia człowieka, o któtym niby dużo wiemy, a tak naprawdę niewiele. Borys Szyc zagrał w nim bardzo odważnie, a dla mnie w pracy na planie był niezwykle wrażliwym człowiekiem, który wie, że dobra scena to spotkanie, a nie popis jednego aktora – mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
Audio
  • Spotkanie z Marią Dębską (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Maria Dębska podczas konferencji z udziałem twórców filmu Piłsudski
Maria Dębska podczas konferencji z udziałem twórców filmu "Piłsudski"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Po udanych pierwszych rolach w "Cichej nocy" i "Zabawie, zabawie" przed aktorką kolejne wyzwania. W tym i kolejnym roku zagra w filmach historycznych. W kinach jest już film "Piłsudski", w którym Maria Dębska kreuje postać Aleksandry Szczerbińskiej. Za aktorką także praca na planie "Czarnego mercedesa" Janusza Majewskiego, w którym zagrała postać Anety Landau. Artystka rozpoczyna przygotowania do głównej roli w filmie "Jesienna dziewczyna", opowiadającym o życiu Kaliny Jędrusik.

Maria Dębska wybrała aktorstwo mimo, że ukończyła szkołę muzyczną II stopnia oraz planowała studia muzyczne w Paryżu. Dlaczego? W jaki sposób dobierano obsadę "Piłsudzkiego"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Giganci artyzmu rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:02
Bohaterami audycji z naszego cyklu, w którym sięgamy do radiowego archiwum, byli tym razem starsi panowie dwaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale dla młodzieży. Gdzie się podział ich przekaz?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:59
- Czasy się zmieniają i seriale też muszą się zmieniać. Inne rzeczy chcemy oglądać i zwierciadło, jakim jest serial inaczej przechadza się po gościńcu. Odczarowanie rzeczywistości, które widać w internecie, kinie i niemal całej kulturze przekłada się także na telewizyjne produkcje dla młodzieży – mówiła w Dwójce Kaja Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: uznano, że to wartościowy film

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:37
- Od początku niezwykły był dla mnie absurd tej historii, ponieważ chłopak oszukiwał społeczność, ale chcąc zrobić dla tej społeczności coś dobrego. Zazwyczaj w przypadku podszywania się pod duchownych chodzi o kwestie ekonomiczne albo np. ktoś się ukrywa przed policją - mówił w Dwójce Jan Komasa, reżyser filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska i Polacy w krzywym zwierciadle sowieckiej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 17:06
- Obecne rosyjskie działania dezinformacyjne potwierdzają to, że Polska jest dobrym obiektem do toczenia wojny propagandowej. Powtarzają one wszystko to, co stosowano nagminnie w latach trzydziestych XX wieku robiąc z nas wrogów odpowiedzialnych za nieszczęścia spotykające Związek Sowiecki – mówił w Dwójce prof. Andrzej Zawistowski.
rozwiń zwiń