X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Parasite", czyli jak zrobić kasowy film artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 15:46
- Joon-ho Bong robi kino, które dalekie jest od czystej komercji. Jego najnowszy film nagrodzony w Cannes to wspaniała przypowieść, ale zarazem dobre, rozrywkowe, kasowe kino adresowane w Korei Południowej do masowego widza. "Parasite" obejrzało tam 10 milionów ludzi – mówił w Dwójce Marcin Krasnowolski z Fundacji Sztuki Arteria. 
Audio
  • "Parasite". Wokół tegorocznego zwycięzcy festiwalu w Cannes (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Parasite
Kadr z filmu "Parasite"Foto: materiały prasowe Gutek Film

W audycji "O wszystkim z kulturą" dyskutowaliśmy na temat nagrodzonego w tym roku Złotą Palmą w Cannes filmie Joon-ho Bonga "Parasite" - tragikomedii, która wspiera się na różnicach pomiędzy poziomem i sposobem życia biednych i bogatych w Korei. 

Piwniczne mieszkanie w robotniczej dzielnicy Seulu zamieszkuje czteroosobowa rodzina, która ledwo wiąże koniec z końcem. Choć ich sytuacja nie nastraja optymistycznie, bohaterowie nie tracą ducha. Składają pudełka dla miejscowej pizzerii, internet łapią z pobliskiej kawiarni i… wykorzystają nadarzającą się okazję, aby inteligentny Ki-woo został korepetytorem angielskiego nastoletniej córki zamożnych państwa Parków. W ten sposób z robotniczych podziemi trafiamy z bohaterami filmu do wykwintnego świata bogaczy.

Czy łatwiej jest być miłym i kulturalnym, mając gruby portfel? Czy uzasadnione jest poczucie wyższości bogatych? Jak kanalizować gniew biedniejszych? Na jakiej płaszczyźnie te dwie grupy społeczne mogłyby się spotkać i porozumieć? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Nowak

Gość: Anna Piwowarska (Zakładu Koreanistyki UW) oraz Marcin Krasnowolski (Fundacja Sztuki Arteria)

Data emisji: 23.09.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Komasa: uznano, że to wartościowy film

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:37
- Od początku niezwykły był dla mnie absurd tej historii, ponieważ chłopak oszukiwał społeczność, ale chcąc zrobić dla tej społeczności coś dobrego. Zazwyczaj w przypadku podszywania się pod duchownych chodzi o kwestie ekonomiczne albo np. ktoś się ukrywa przed policją - mówił w Dwójce Jan Komasa, reżyser filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Dębska: "Piłsudski" był dla mnie wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:03
- To film nakręcony z rozmachem, niepomnikowo. To także namiętna historia człowieka, o któtym niby dużo wiemy, a tak naprawdę niewiele. Borys Szyc zagrał w nim bardzo odważnie, a dla mnie w pracy na planie był niezwykle wrażliwym człowiekiem, który wie, że dobra scena to spotkanie, a nie popis jednego aktora – mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
rozwiń zwiń