X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lwów bez sentymentów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 17:28
Jak wyglądały ostatnie lata polskiego Lwowa? Na czym opierała się legenda przedwojennej stolicy naszej kultury? O tym rozmawialiśmy w audycji "O wszystkim z kulturą".
Audio
  • Lwów bez sentymentów (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Przedwojenny Lwów na pocztówce
Przedwojenny Lwów na pocztówceFoto: Polona/domena publiczna

Lwów od zawsze, a dla niektórych do dziś, był uważany za jedno z trzech najważniejszych polskich miast (obok Warszawy i Krakowa). W książce "Ostatnie lata polskiego Lwowa" Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk przedstawili historię miasta poprzez konkretne zdarzenia (Panorama Racławicka, dramat sceniczny i lwowskie lata Zapolskiej, Obrona Lwowa w 1939 roku, sprawa Gorgonowej, legenda cmentarza Łyczakowskiego, Wesoła Lwowska Fala – Szczepcio, Tońcio i lwowski bałak). Nie zbudowali tej książki na nostalgii. To obraz żywego miasta – miasta namiętności, zdrad, zbrodni, wielkiej kultury. Miasta pięknego, takiego za którym się tęskni, ale którego ducha rozumie już tylko garstka Polaków.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Tomasz Stańczyk, Sławomir Koper, autorzy książki "Ostatnie lata polskiego Lwowa"

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódź Evy Rubinstein

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:00
W audycji "Kwadrans bez muzyki" o miłości do sztuki i do Łodzi opowiedzieli Wojciech Grochowalski, dyrektor Rubinstein Piano Festival i Eva Rubinstein, najstarsza córka wybitnego pianisty Artura Rubinsteina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spacer po wileńskich nekropoliach

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 15:47
- Cmentarze mają tutaj ten urok, że są wybudowane na terenach górzystych, a nie płaskich - mówił w Dwójce Jan Boguszko, wileński przewodnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta w Domu pod Jedlami

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 12:18
W audycji odwiedziliśmy budynek w Zakopanem, który został zbudowany w 1897 roku dla rodziny Pawlikowskich. Zaprojektował go Stanisław Witkiewicz - prekursor stylu zakopiańskiego w architekturze.
rozwiń zwiń