Spotkanie z Łukaszem Borowiczem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 19:10
Po grudniowej premierze w Theater an der Wien doczekaliśmy się wystawienia "Halki" Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Za stronę muzyczną spektaklu, wyreżyserowanego przez Mariusza Trelińskiego, odpowiadał znakomity dyrygent Łukasz Borowicz.
Łukasz Borowicz
Łukasz BorowiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

LUKASZ BOROWICZ 510.jpg
Ulubione dzieła Łukasza Borowicza

Zdaniem krytyków spisał się wybornie, muzyka Moniuszki zabrzmiała mocno, orkiestra zaskakiwała efektownym różnicowaniem tempa i dynamicznymi kontrastami.

O pracy nad spektaklem i wrażeniach po premierach wiedeńskiej i warszawskiej, tuż przed kolejnym pokazem w TWON, porozmawiamy z Łukaszem Borowiczem w piątkowej audycji "O wszystkim z kulturą" 

***

"O wszystkim z kulturą" w piątek (14.02) w godz. 17.30-18.00. Program prowadzi Jakub Kukla.

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Borowicz: czuję emocje na samą myśl o Operze Paryskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:20
- Jak tylko dowiedziałem się, że istnieje taki pomysł, by pracować przy premierze "Hugenotów", a potem udało się to potwierdzić, to była dla mnie niesłychanie szczęśliwa chwila - mówił w Dwójce pierwszy polski dyrygent, który poprowadził spektakl w Operze Paryskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Borowicz: w dyrygenturze opera i symfonika się dopełniają

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 15:29
- To jest wymysł naszych czasów, że dyrygenci dzielą się na operowych i symfonicznych. Ja staram się patrzeć na sprawę historycznie - to z opery dyrygentura w ogóle się wywodzi, i stamtąd czasami przechodziło się do świata symfoniki. Dzisiaj jest wielu dyrygentów, którzy nigdy w życiu nie dyrygowali operą. Ba, wręcz uważają operę za coś pośledniejszego względem symfoniki. To absolutnie złe myślenie - mówił gość audycji Cafe "Muza".
rozwiń zwiń