"Kultura" w sieci. Internetowy Instytut Literacki

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 22:00
We wtorkowym "Kwadransie bez muzyki" opowiemy o uruchomionym kilka dni temu portalu internetowym paryskiego Instytutu Literackiego.
Redaktor naczelny miesięcznika Kultura Jerzy Giedroyć w siedzibie Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod Paryżem
Redaktor naczelny miesięcznika "Kultura" Jerzy Giedroyć w siedzibie Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod ParyżemFoto: PAP/Jerzy Ruciński

W przeddzień 14. rocznicy śmierci redaktora Jerzego Giedroycia, założyciela Instytutu Literackiego, w siedzibie Paryskiej Kultury - w Maisons-Laffitte pod Paryżem - odbyła się uroczysta inauguracja portalu internetowego, którego celem jest przede wszystkim udostępnienie jak najszerszej publiczności zasobów Instytutu.

Na "Kwadrans bez muzyki" zaprasza Ewa Stocka-Kalinowska.

16 września (wtorek), godz. 15.00-15.15

mm/mc

Czytaj także

Skarby Giedroycia w archiwum Instytutu Literackiego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 09:13
– Redaktor Jerzy Giedroyc nie znosił kapliczek. Chciał, by dom "Kultury" nie był muzeum, a przede wszystkim ośrodkiem, w którym można pracować – podkreślał w Dwójce Wojciech Sikora, opowiadając o pracach nad jednym z najcenniejszych XX-wiecznych polskich archiwów. Dziś mija 12. rocznica śmierci Redaktora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska potrzebowała takiego pisma"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 12:02
– Był na początku założenia Instytutu, jeszcze w Rzymie. "Kultura" bardzo wiele mu zawdzięcza – podkreślał doniosłą rolę Herlinga-Grudzińskiego w współtworzeniu pisma Jerzy Giedroyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zeszyty Historyczne", czyli o Polsce i świecie bez cenzury

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 07:00
8 stycznia 1962 roku ukazał się pierwszy numer "Zeszytów Historycznych”, wydawanych przez Instytut Literacki w Maisons-Laffitte pod Paryżem. Było to kolejne przedsięwzięcie – oprócz "Kultury” - Redaktora Jerzego Giedroycia, który przez 40 lat był redaktorem naczelnym "Zeszytów”.
rozwiń zwiń