X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beztroskie miesiące Chopina w Sannikach

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 16:00
- Chopin u Konstantego Pruszaka, swojego szkolnego kolegi w Sannikach, spędził przynajmniej 2 miesiące. Będąc tutaj uczył guwernantki gry na fortepianie - o historii pałacu w Sannikach, przemianowanego na Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina opowiadała jego dyrektor Monika Patrowicz.
Audio
  • Monika Patrowicz o Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Fryderyk Chopin i jego muzyka są dla Chińczyków bardzo ważne, więc wykorzystano to w tytule wystawy, by przyciągnąć publiczność
Fryderyk Chopin i jego muzyka są dla Chińczyków bardzo ważne, więc wykorzystano to w tytule wystawy, by przyciągnąć publicznośćFoto: wikipedia, domena publiczna/ obraz E. Delacroix

Latem 1828 roku Fryderyk Chopin odwiedził swojego szkolnego przyjaciela Konstantego Pruszaka w Sannikach. Wydarzenie to stało się argumentem do powstania Instytutu Chopinowskiego i dziś w dworku rodziny Pruszaków urzęduje Europejskie Centrum Artystyczne, którego uroczyste otwarcie odbyło się przed kilkoma tygodniami.

- Sala koncertowa w pałacu od wielu lat gości artystów. Dzięki remontowi otrzymała nowy, ręcznie robiony fortepian, który przypłynął tutaj aż z Japonii. Jednym z pierwszych pianistów, którzy na nim zagrali, była pani Rinko Kobayashi - opowiadała Monika Patrowicz.

Rozmówczyni Piotra Wojciechowskiego podkreślała, że odbywające się w Centrum koncerty mają bogatą oprawę pozamuzyczną. - Wybitni i znani z ekranów telewizyjnych artyści w ich trakcie prezentują swoją twórczość bądź też czytają literaturę piękną. To urozmaica nasze koncerty - wyjaśniła.

Do wysłuchania nagrania audycji "Kwadrans bez muzyki" zaprasza Piotr Wojciechowski.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin w podróży. Glosy do biografii

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 12:07
Dla miłośników Fryderyka Chopina ta książka to prawdziwa gratka! Henryk Nowaczyk bada mało znane epizody z biografii kompozytora i odkrywa zupełnie nowe, nieznane dotąd fakty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o serce Chopina. Nietykalność relikwii kontra cele społeczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 10:00
- Chcieliśmy, żeby to serce spełniło swoją misję edukacyjną, promującą postawy prozdrowotne u osób z chorobą wrodzoną - mówił w Dwójce prof. Wojciech Cichy. - Nie po to serce Chopina było umieszczane w kościele św. Krzyża i zbudowano wokół niego otoczkę emocjonalno-kulturową, żebyśmy je instrumentalnie wykorzystywali - odpowiadał dr Artur Szklener, dyrektor NIFC.
rozwiń zwiń