X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Archiwum Cyfrowe - tu mówi Piłsudski

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 15:15
Narodowe Archiwum Cyfrowe słynie z bardzo bogatego zbioru fotografii. Ale zasoby instytucji to także prawdziwa skarbnica dźwięków – nie tylko przedwojennych.
Audio
  • Narodowe Archiwum Cyfrowe - tu mówi Piłsudski (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wypowiedź pierwszego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego to jedno z nagrań w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego
Wypowiedź pierwszego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego to jedno z nagrań w zbiorach Narodowego Archiwum CyfrowegoFoto: PAP/CAF-reprodukcja

– Narodowe Archiwum Cyfrowe wywodzi się z Archiwum Dokumentacji Mechanicznej – opowiadała Katarzyna Plewka z NAC. – W latach 50. ADM przejęło dużą część spuścizny Polskiego Radia, która stanowi połowę naszych zbiorów. Druga część to nagrania sekcji polskiej Radia Wolna Europa – dodała.

Wśród wielu dźwiękowych skarbów NAC znajduje się m.in. przedwojenne nagranie głosu marszałka Józefa Piłsudskiego i wypowiedź Zofii Nałkowskiej z 1953 r. Białym krukiem tych zbiorów jest nagranie kolędy z 1908 r. wykonanej przez męski chór w kościele. Znajdziemy tam także niezwykły muzyczny występ więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki
Prowadzenie:
Beata Stylińska

Goście: Katarzyna Plewka (kierownik Oddziału Filmów i Nagrań Dźwiękowych), Bartłomiej Kuczyński, (kierownik Oddziału Udostępniania Zasobów)

Data emisji: 4.03.2015
Godzina emisji: 15.00

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne rarytasy z kolekcji Jana Webera

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 12:00
Do archiwum Polskiego Radia trafił imponujący zbiór płyt i taśm Jana Webera. W pierwszej audycji prezentującej skarby z tego zestawu słuchaliśmy nagrań ulubionych pianistów wybitnego muzykologa.
rozwiń zwiń