X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto wielu serc. Spacer po Nałęczowie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 15:48
O historii i współczesności uzdrowiska opowiedzą burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa Jerzy Michał Sołdek.
Budynek sanatorium Książę Józef w Nałęczowie - jeden z najsłynniejszych obiektów w tym mieście
Budynek sanatorium "Książę Józef" w Nałęczowie - jeden z najsłynniejszych obiektów w tym mieścieFoto: Shevchenko Andrey / Shutterstock.com

Historia uzdrowiska Nałęczów zaczęła się w XIX wieku, gdy odkryto tam źródła wody o leczniczych właściwościach. Wkrótce miejscowość stała się najmodniejszym wczasowiskiem kuracyjnym w Królestwie Polskim. Bywali tu m.in. najwybitniejsi przedstawiciele polskiej kultury: Ignacy Jan Paderewski, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus (to tu napisał "Placówkę") oraz Stefan Żeromski, który poznał tu swoją przyszłą żonę Oktawię z domu Rodkiewiczównę, a także mieszkał i pracował w tzw. Chacie Żeromskiego (dziś znajduje się tu muzeum z pamiątkami po pisarzu).

***

Na "Kwadrans bez muzyki" we wtorek (18.07) w godz. 15.00-15.15 zaprasza  Anna Skulska.

naleczow.pl/mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

10 opowiadań na urodziny Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 06:00
Rocznica urodzin znakomitego prozaika jest dobrą okazją, by przypomnieć jego prozę z tomów "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Sklepy cynamonowe" w interpretacji Jacka Mikołajczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitologia i skład powietrza. Czym przyciąga dziś Zakopane?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 08:00
- Na pytanie o fenomen Zakopanego odpowiedzi mogą być dwie: popularna i pogłębiona - podkreślał Maciej Pinkwart, historyk Zakopanego, opowiadając o specyfice tego najsłynniejszego miasta pod Tatrami.
rozwiń zwiń