X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kaszuba to człowiek surowy i twardy"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:02
- Ziemia nieurodzajna, targana wojnami ukształtowała ludzi, którzy z wielkim trudem walczyli o byt swoich rodzin. Zawsze jednak piękno tej ziemi wynagradzało im wszystko to, co musieli znosić – mówił w Dwójce Krzysztof Jażdżewski.
Audio
  • Skarby Szwajcarii Kaszubskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach KiszewskichFoto: Shutterstock.com/Maciej Rawluk

wies1200.jpg
"Daleko do miasta", czyli co piszczy w kulturze lokalnej

W "Kwadransie bez muzyki" przybliżaliśmy słuchaczom historię, kulturę i przyrodę pięknego regionu części Pojezierza Kaszubskiego. Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich to najstarsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Powstało w 1906 r. Obecne muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – 50 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczących o różnorodności wiejskiego budownictwa z okresu od XVII do XX wieku. O ich pięknie i walorach historycznych - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Anna Skulska

Goście: Krzysztof Jażdżewski (dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie) oraz Bartosz Stachowiak (kierownik Działu Upowszechniania i Promocji Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 22.45

jp/bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuncewiczowie w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:45
W pierwszych wiosennych "Mikrokosmosach" wybraliśmy się na spacer po Kazimierzu Dolnym szlakiem Marii i Jerzego Kuncewiczów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie ZOO od nieznanej strony

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 11:48
Ogród Zoologiczny w Warszawie obchodzi 90. urodziny. Z tej okazji zapraszamy do przypomnienia jego historii oraz na spotkanie z jego mieszkańcami i pracownikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olenderski Park Etnograficzny pod Toruniem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 11:47
W Wielkiej Nieszawce otwarto właśnie po długich staraniach, pierwszy w Polsce skansen poświęcony osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się w Polsce od XVI w.
rozwiń zwiń