X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komiksowe opowieści o historii przyrody

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:30
- Stara Białowieża to szczególne miejsce w puszczy, które bardzo dobrze pokazuje historyczny związek człowieka z przyrodą. Te dzieje są bardzo ciekawe, dlatego badam je i staram się w sposób interesujący opowiadać, popularyzować – mówił w Dwójce Tomasz Samojlik.
Audio
  • Przyroda i kultura. Jak mówić o tym, co w trawie piszczy (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. promocyjne

W audycji spotkaliśmy się z autorem komiksów i książek o tematyce przyrodniczej, który jest doktorem i pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Wspólnie odbyliśmy spacer po puszczy, podczas którego rozmawialiśmy o popularyzowaniu wiedzy o naukach przyrodniczych.

- Ta puszcza istnieje nieprzerwanie od 12 tysięcy lat, a człowiek jest z nią związany od samego początku. Odsłanianie kolejnych fragmentów tych dziejów to moja pasja i praca, której celem jest pokazanie nie tyle chronologii wydarzeń, co zmian zachodzących w puszczy na przestrzeni lat, stuleci i tysiącleci oraz roli, jaką odegrali w nich ludzie. Chciałem też o tym wszystkim opowiedzieć w sposób popularny - powiedział  Tomasz Samojlik.

Dlaczego swoje komiksy i książki adresuje przede wszystkim do dzieci? Co nim kieruje przy doborze tematyki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Tomasz Samojlik (autor komiksów i książek o tematyce przyrodniczej)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 15.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Audiokomiks. Żywe trupy wychodzą z obrazków

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 20:00
– Nie chcemy zastąpić komiksu. Robimy coś odrębnego, co może pozwoli dotrzeć do osób, które komiksów nie czytają – mówił scenarzysta i producent Michał Szolc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka Polskę? Dowiedz się z komiksowego tarota

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 18:00
- Losując kolejne karty tarota zaprojektowanego przez Marka Turka, układamy kadry powieści graficznej o Polsce - wyjaśniał Sebastian Frąckiewicz, kurator wystawy "Mój kraj taki piękny. Polski komiks o polskiej rzeczywistości".
rozwiń zwiń