X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie pomników, czyli obraz przemijania wartości

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:08
- Wystawa zbudowana jest zgodnie z chronologią życia pomnika: od idei jego powstania, przez adaptację pomysłu, wykuwanie kształtu w pracowni artysty i odsłonięcie pomnika, aż po jego zburzenie – mówiła w Dwójce Anna Miczko, kuratorka wystawy w warszawskiej Królikarni. 
Audio
  • Pomniki krajobrazem wartości. Wystawa w Królikarni (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Plakat promujący wystawę
Plakat promujący wystawęFoto: mat. promocyjne

W audycji odbyliśmy spacer po wystawie "Pomnik. Europa Środkowo-Wschodnia 1918–2018" prezentowanej w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego.

"Pomniki upamiętniają mężów stanu, bohaterów i ofiary wojen, reprezentują wyznawane wspólnie ideały, "zaludniają" miasta, dominują w krajobrazie. Dla władz są narzędziem konstruowania zbiorowej tożsamości. Wraz ze zmianami granic i porządków politycznych pomniki minionej epoki burzy się, przerabia i przemianowuje" - czytamy w manifeście przygotowanym przez organizatorów ekspozycji.

Wystawa "Pomnik. Europa Środkowo-Wschodnia 1918–2018" opisuje funkcje, historie oraz procesy jakim pomniki podlegają prezentując biografie ponad dwudziestu monumentów z naszego regionu Europy. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o ich losach, które w nagraniu audycji przedstawiła Anna Miczko, kuratorka ekspozycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Michał Nowak

Data emisji: 9.01.2018

Godzina: 15.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie drobiazgi. Skarby epoki Ming we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:51
– To zabytki o najwyższej wartości, jeśli chodzi o przeogromną spuściznę cywilizacji Państwa Środka – mówił Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń