X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ocalona spuścizna Augusta Zamoyskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 08:50
- Cieszymy się, że zapobiegliśmy rozproszeniu tych dzieł. To efekt pracy urzędników naszego ministerstwa, kustoszy muzealnych z Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Dzięki temu to się udało i są w Polsce – powiedział wicepremier Piotr Gliński.
Audio
  • Relacja z uroczystości przekazania kolekcji rzeźb Augusta Zamoyskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Konferencja prasowa inaugurująca projekt poświęcony twórczości Augusta Zamoyskiego, 21 bm. w Muzeum Narodowym w Warszawie
Konferencja prasowa inaugurująca projekt poświęcony twórczości Augusta Zamoyskiego, 21 bm. w Muzeum Narodowym w WarszawieFoto: Jakub Kamiński/PAP

W audycji wysłuchaliśmy relacji z uroczystości przekazania kolekcji rzeźb Augusta Zamoyskiego do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Kolekcja, składająca się z 89 rzeźb oraz zbioru narzędzi artysty, została zakupiona po trwających blisko dwa lata negocjacjach staraniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowa zakupu kolekcji i praw autorskich do spuścizny artystycznej rzeźbiarza została podpisana 15 stycznia br. w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Obiekty te powiększą zbiory Muzeum Rzeźby w Królikarni.

Oprócz relacji z uroczystości z udziałem ministra kultury Piotr Glińskiego oraz dyrektora Muzeum Narodowego Jerzego Miziołka, w audycji przedstawiliśmy także rozmowę z Ewą Ziembińską - opiekunką zbiorów oraz osobą, która podpisała dokument przekazania cennej kolekcji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artystyczne i polityczne symbole Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 17:00
- Zmiany polityczne dokonują rewolucji nie tylko na cokołach pomników, ale także w miejscach, gdzie one stoją. Każdy ustrój polityczny, każda władza odciskają na nich swe piętno, by uwiecznić się w historii – mówiła w Dwójce Anna Miczko, kuratorka wystawy w warszawskiej Królikarni.
rozwiń zwiń