X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RCKL, czyli 25 lat minęło

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 08:00
Radiowe Centrum Kultury Ludowej kończy ćwierć wieku. To dobry moment nie tylko na podsumowania, ale i rozmowę o tym, co tu i teraz, a także o tym, co w przyszłości.
Audio
  • Radiowe Centrum Kultury od kulis (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Radiowe Centrum kultury Ludowej skończyło 25 lat
Radiowe Centrum kultury Ludowej skończyło 25 latFoto: Grzegorz Śledź PR

W audycji przyjrzeliśmy się codziennej pracy redakcji, rozmawialiśmy ze współtworzącymi ją dziennikarzami o różnych przejawach kultury tradycyjnej, o tym, dlaczego polski folk to znakomity towar eksportowy i czego życzyliby sobie na kolejnych 25 lat.

- Przyszedłem do pracy dokładnie trzy miesiące po powołaniu RCKL-u - opowiadał o początku pracy w redakcji Piotr Kędziorek, obecnie jej redaktor naczelny. - Zaczęło się od tego, że usłyszałem wywiad z Marią Baliszewską na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Udało mi się do niej dodzwonić, a że kończyłem właśnie studia z etnografii, powiedziałem, że bardzo chciałbym pracować w takiej redakcji. Tak to się zaczęło - wspominał.

Na działalność RCKL złożyły się wyjazdy terenowe, setki koncertów, wydawnictwa płytowe takie jak seria "Muzyka Źródeł" i tysiące godzin wywiadów z barwnymi postaciami i reprezentantami bogatej polskiej kultury ludowej.

O sednie pracy dziennikarzy Radiowego Centrum Kultury Ludowej, o badaniach terenowych, skarbach kultury ludowej i historii utalentowanych muzyków i zwykłej międzyludzkiej serdeczności opowiadali pracownicy redakcji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Monika Zając

Goście: Piotr Kędziorek, Magdalena Tejchma, Kuba Borysiak, Hanna Szczęśniak

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 15.00

jp/pg/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert na 25. urodziny Radiowego Centrum Kultury Ludowej

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 08:00
Głównym punktem koncertu transmitowanego ze Studia PR im Szpilmana był projekt muzyczny, który przedstawi grupa Fanfara Avantura.
rozwiń zwiń