X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkiestra Reprezentacyjna AGH od kulis

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 16:00
To pierwsza taka orkiestra dęta w Polsce, dodatkowo złożona niemal z samych studentów kierunków inżynierskich, co podkreśla jej wyjątkowość.
Audio
  • Historia Orkiestry Reprezentacyjnej AGH (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - śpiewała kiedyś Halina Kunicka i nie myliła się, co już od 18 lat udowadniają muzycy krakowskiej Orkiestry Reprezentacyjnej AGH.

Początkowo, jak wskazuje nazwa, zespół miał funkcję reprezentacyjną i uświetniał najważniejsze wydarzenia uczelni. Od kilku lat jednak znacznie poszerzył swój repertuar, głównie o muzykę filmową i szeroko pojętą rozrywkową. Orkiestra AGH zdobywa pierwsze nagrody na najważniejszych europejskich konkursach oraz festiwalach, a w tym roku zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Orkiestr Dętych w Calgary (Kanada).

O specyfice zespołu, jego historii i o swoich muzycznych pasjach opowiedzieli muzycy Orkiestry oraz jej wieloletni dyrygent.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Milena Gąsienica

Data emisji: 25.06.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o orkiestrach społecznych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 08:22
Czym się różni orkiestra społeczna od tej profesjonalnej? Jak można wejść w jej szeregi? Między innymi o tym opowiedzieliśmy w "Kwadransie bez muzyki".
rozwiń zwiń