X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowa Dwójka walczy o tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 15:00
Redakcja Programu 2 Polskiego Radia znalazła się w zaszczytnym gronie nominowanych do tytułu „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej”. Od Państwa wsparcia zależy, czy Dwójka otrzyma to prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie Vox Populi. Głosowanie trwa do 26. września 2019 roku.
Nominacja dla Dwójki - Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej 2019
Nominacja dla Dwójki - Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej 2019 Foto: Łukasz Kowalski/IAR

Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który wspiera popularyzację wiedzy o języku polskim i zachęca do posługiwania się piękną polszczyzną. Honoruje osoby, które – według powszechnie uznanych kanonów – zasługują na to miano.  Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Wojciech Młynarski, Anna Dymna, Barbara Krafftówna, Jerzy Trela czy Olgierd Łukaszewicz.

 Od 2011 roku Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, w której znajdują się nagrodzeni z lat poprzednich, nadaje tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Mogą go otrzymać instytucje życia publicznego, placówki bądź inicjatywy, które pielęgnują, kultywują i promują najlepsze wzorce polszczyzny. Program 2 Polskiego Radia czyni to na każdym kroku poprzez prezentowanie na antenie wartościowej polskiej i światowej literatury oraz poezji, zarówno współczesnej jak i należącej do literackiego kanonu. Dwójka to także pasjonujące dyskusje literackie, audycje, które w atrakcyjny sposób przybliżają Państwu zagadnienia związane z językiem polskim, a przede wszystkim – nasze wspólne dążenie, by pięknym językiem opowiadać Państwu o wszelkich zjawiskach kultury.

Bardzo dziękujemy za nominację, która jest docenieniem naszych działań. Wszystkim Nominowanym serdecznie gratulujemy, a Państwa zachęcamy do głosowania na Dwójkę w plebiscycie „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi”!

 Można to zrobić:

  1. wysyłając kartkę pocztową z hasłem REDAKCJA PROGRAMU 2 POLSKIEGO RADIA  pod adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej, ul. Łopuszańska 53, 02-232 Warszawa
  2. wysyłając SMS o treści TYP.KUZNIA.REDAKCJA pod numer 72480 (koszt wysłania SMSa to 2.46 zł z VATem)
  3. biorąc udział w głosowaniu na stronie http://www.mistrzmowy.pl/glosowanie/

 Rozstrzygnięcie Plebiscytu 30. września na Zamku w Malborku.

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka plebiscyt