X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartek Wąsik: atmosferę parkową łączymy z dźwiękami muzyki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:19
- Przyszła mi taka idea do głowy, żeby każdą z tych nowel podsumować jakąś piosenką, ale żeby to była piosenka ze współczesnego repertuaru, której słowa, klimat lub muzyka podsumowałaby idealnie nastrój literacki konkretnej noweli - mówił gość Dwójki, członek zespołu Kwadrofonik, który zajął się przygotowaniem oprawy muzycznej do tegorocznej edycji Narodowego Czytania.
Audio
  • Bartek Wąsik o muzyce towarzyszącej Narodowemu Czytaniu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wieża ciśnień i staw w Ogrodzie Saskim
Wieża ciśnień i staw w Ogrodzie SaskimFoto: Shutterstock/PaulSat

W sobotę 7 września Polacy już po raz kolejny spotkają się na Narodowym Czytaniu. Z okazji 8. odsłony para prezydencka wybrała osiem nowel, które zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia. W Warszawie uroczyste otwarcie odbędzie się w Ogrodzie Saskim. - Ten park i dźwięki z parku będą towarzyszyły całej imprezie, więc mam nadzieję, że ta atmosfera parkowa idealnie połączy się z dźwiękami prawdziwej muzyki dobiegającej ze sceny i z tekstami czytanymi przez wyśmienitych aktorów - opowiadał Bartek Wąsik, który w tym roku przygotował oprawę muzyczną. - Wiedziałem mniej-więcej jak te Narodowe Czytania przebiegały rok wcześniej i chciałem pójść w troszeczkę inną stronę, to znaczy muzyka będzie cały czas towarzyszyła aktorom i tekstom nowel polskich, wybranych jako taki kanon, który zostanie przedstawiony w Ogrodzie Saskim - wyjaśniał muzyk.

Bartek Wąsik podkreślił, że zależało mu, aby wystąpiły osoby bardzo twórcze, na czasie, które inspirują również młode osoby. Chciał również, żeby każdy z artystów reprezentował zupełnie inne środowisko muzyczne i klimat. - Ja swoją grą i klimatem instrumentacyjnym próbuję się dopasować do każdego z nich - zaznaczył gość Dwójki.

Jakich artystów można będzie usłyszeć w Ogrodzie Saskim podczas Narodowego Czytania? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Milena Gąsienica

Gość: Bartek Wąsik (muzyk z zespołu Kwadrofonik)

Data emisji: 6.09.2019

Godzina emisji: 15.00

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Kwadrofonik. "Rebelia na sali koncertowej"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 18:00
– Chcieliśmy przywołać utwory powstałe w czasach, gdy pewne straszne rzeczy, dziś spowszedniałe, były nie do pomyślenia – mówił pianista i kompozytor Bartek Wąsik, członek grupy Kwadrofonik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Maria Olszewska: mamy przegląd przez wszystkie epoki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:18
- Właściwie zaczynamy od romantyzmu, bo "Pamiątki Soplicy" były wydawane w Paryżu w latach 1839-1841. To jest też bardzo ciekawy nurt polskiego romantyzmu wywodzącego się z nurtów sarmackich. Na końcu sięgamy po tekst jak najbardziej współczesny, oniryczny, czyli tekst Schulza wydany w roku 1935, a więc mamy sto lat - mówiła w Dwójce naukowiec z Instytutu Literatury Polskiej UW.
rozwiń zwiń