X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarb Ziemi Kłodzkiej ratowany przed ruiną

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:15
- Ja rozumiem, że to w pewnym sensie nie jest nasza historia. Niemniej jednak nieważne, czy nasza, czy nie nasza; każda historię trzeba cenic i hołubić. Moim zdaniem taka perła warta jest tego, żeby w nią włożyć serce i pieniądze - mówił w Dwójce jeden z gości audycji poświęconej pałacowi w Gorzanowie.
Audio
  • Gorzanowskiego pałacu drugie życie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Jedna z sal pałacu w Gorzanowie
Jedna z sal pałacu w GorzanowieFoto: Jakub Kukla/PR

Powojenna rzeczywistość wydała na ten pałac wyrok śmierci. Przez kolejne dziesięciolecia jedna z najciekawszych budowli Dolnego Śląska popadała w ruinę i zapomnienie.

Ponad sto komnat, unikatowe ścienne dekoracje, drewniane polichromie, a także teatr dworski i najstarszy świecki park barokowy z pawilonem w kształcie rotundy to tylko namiastka skarbu Ziemi Kłodzkiej. Założona przez Marka Haisiga Fundacja Pałac Gorzanów od kilku lat z uporem i mozołem przywraca pałacowi część dawnego blasku.

Zapraszamy do Gorzanowa, gdzie wśród odwiedzających spotkaliśmy między innymi Arno Herziga, emerytowanego profesora historii uniwersytetu w Hamburgu. Naszymi przewodnikami byli performerka i antropolożka Ewa Żurakowska oraz Marek Haisig.

Ewa Żurakowska Ewa Żurakowska

Marek Haisig Marek Haisig

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Jakub Kukla

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka w Żaganiu - ukochanym mieście księżnej Doroty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 18:00
- Nasze miasto zawdzięcza jej dobrodziejstwo architektoniczne. Wyremontowała wiele budynków zgodnie z ówczesnymi gustami, ale też stworzyła fantastyczny ogród - mówiła o legendarnej książnej Żagańskiej Beata Tołpa, dyrektorka Centrum Kultury w Żaganiu.
rozwiń zwiń