X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Rosowski: architektura to jeden z wyznaczników wyjątkowości tego osiedla

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:33
- Była to sztandarowa realizacja odrodzonej Polski. Sam projekt był również prezentowany na II Międzynarodowym Kongresie Architektury Nowoczesnej we Frankfurcie nad Menem w 1929 roku. Jego tematem było mieszkanie, które będzie zapewniało podstawowe potrzeby egzystencji. Budując współcześnie nadal korzystamy z założeń, które zostały wtedy wypracowane - mówił w Dwójce wiceprzewodniczący Rady Osiedla Montwiłła-Mireckiego.
Audio
  • Wycieczka po łódzkim osiedlu Montwiłła-Mireckiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Osiedle Montwiłła-Mireckiego w Łodzi
Osiedle Montwiłła-Mireckiego w ŁodziFoto: ze zbiorów NAC

Dworzec Centralny 1200.jpg
Grzegorz Piątek: Dworca Centralnego nie pomylisz z innym budynkiem

W audycji wybraliśmy się na wycieczkę po osiedlu, które jest położone na łódzkim Polesiu i stanowi jedno z modelowych założeń architektury mieszkaniowej dwudziestolecia międzywojennego. Było odbiciem tendencji związanych z budową miast ogrodów, architektury przystępnej i demokratycznej.

Po zakończeniu I wojny światowej Łódź borykała się z wieloma problemami. Poprawie warunków bytowych mieszkańców miało służyć osiedle Montwiłła-Mireckiego, które wybudowano w latach 1928-1932.

Jak się tu dziś mieszka? Jak udaje się zachować specyfikę osiedla? Co stanowi o jego wyjątkowości? W audycji opowiadali o tym: dr Marcin Rosowski - chemik, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i wiceprzewodniczący Rady Osiedla Montwiłła-Mireckiego, Dorota Fornalska - socjolog, autorka książki ze wspomnieniami o osiedlu jego mieszkańców oraz dr Błażej Ciarkowski - historyk architektury z Politechniki Łódzkiej.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Bartosz Panek

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 15.00 

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arcydzieła ocalone z wojny. Spotkanie z Bożeną Fabiani

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 18:00
"Sztuka leczy z nieokrzesania pierwotnego" - te słowa Leonarda da Vinci polska historyczka i pisarka uczyniła mottem swojej najnowszej książki zatytułowanej "Ocalić sztukę. Włochy podczas II wojny światowej", o której rozmawialiśmy w audycji "O wszystkim z kulturą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Konieczny: my, architekci, raczej projektujemy budynki

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 17:00
- Cały czas staramy się robić coś takiego, czego jeszcze nie było, czyli ciągle jest to dążenie do jakiejś innowacyjności i do rozwiązań, które są zaskakujące. W tej chwili zaczęliśmy prace nad monografią ogólnoświatową, którą pisze Philip Jodido - mówił gość audycji "Wybieram Dwójkę", wybitny polski architekt, który we wrześniu dołączy do prestiżowej Francuskiej Akademii Architektury.
rozwiń zwiń