X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twórcza niepokorność Olega Sencowa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:24
Ceniony ukraiński reżyser i aktywista społeczny odebrał niedawno w Toruniu nagrodę Złotego Anioła. Zaprosiliśmy do wysłuchania relacji z tego spotkania.
Audio
  • Spotkanie z Olegiem Sencowem w Toruniu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Oleg Sentsov
Oleg SentsovFoto: PAP/Marcin Gadomski

Kiedy w 2014 roku Rosja anektowała Krym, gdzie Oleg Sencow mieszkał z żoną i dwójką dzieci, twórca wziął udział w antyrządowych protestach. Pojmany przez rosyjskie służby został postawiony przed sądem. Rok później zaczął się fantomowy proces. Zarzucano mu przygotowywanie zamachów terrorystycznych. Podczas przesłuchań główny świadek oskarżenia odwołał swoje zeznania. Mimo to Sencow został skazany na 20 lat kolonii karnej. W 2018 roku Ukrainiec w geście sprzeciwu rozpoczął głodówkę. Wycieńczony artysta przerwał strajk po 145 dniach postawiony przed groźbą przymusowego karmienia z racji krytycznego stanu zdrowia.


Proces Sencowa krytykowali politycy, artyści i organizacje pozarządowe. Wstawiały się za nim największe osobowości świata kultury - Pedro Almodóvar, Wim Wenders, Ken Loach czy Agnieszka Holland. W ubiegłym roku podczas festiwalu filmowego Tofifest w sekcji NIEPOKORNI organizatorzy przypomnieli jego film "Gamer". W tym roku, kilka tygodni po odzyskaniu wolności, ukraiński reżyser odwiedził Toruń, gdzie podczas festiwalu odebrał nagrodę Złotego Anioła za twórczą niepokorność. Dzięki uprzejmości organizatorów usłyszą Państwo obszerne fragmenty toruńskiego spotkania.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Jakub Kukla

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 15.00

jp

Zobacz więcej na temat: Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulica Moniuszki w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:19
Ulica ta to zjawisko, urbanistyczny fenomen, który powstał oddolnie, bez udziału biur planowania przestrzennego. Dziesięć numerów po stronie parzystej, jedenaście po nieparzystej, ścisłe centrum Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-55

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:45
W audycji opowiadaliśmy o wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim prezentującej nową kolekcję zdjęć cenionego fotoreportera.
rozwiń zwiń