X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starszy Pan Kociniak

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 18:52
Na rozmowę o aktorze Marcinie Kociniaku zapraszają Iwona Malinowska i Bogumiła Prządka.
Audio

Marian Kociniak - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Radiosłuchacze mieli okazję słyszeć jubilata w wielu spektaklach Teatru Polskiego Radia, a słuchacze Trójki - w latach 70. w programach rozrywkowych, przede wszystkim w audycji "60 minut na godzinę" Marcina Wolskiego i Andrzeja Zaorskiego. Marian Kociniak występował w tej audycji w cyklu "Kulisy srebrnego ekranu", gdzie razem z Andrzejem Zaorskim w zabawny sposób omawiali nowości filmowe - podstawowe pytanie brzmiało: "Momenty były"? Wiele mini-dialogów i odzywek przejęła w tamtych latach młodzież jako sposób porozumiewania się "na skróty". 

Z kolei w innym cyklu - "Centralna Kuźnia Młodych" Marian Kociniak grał obok Krzysztofa Kowalewskiego osobnika, któremu należy wtaczać wiedzę nie tylko życiową. Fragmenty tych audycji, skecze i scenki pióra Marii Czubaszek  oraz wybrane piosenki zilustrują tę sympatyczną rozmowę z aktorem, który wspominając swoje dokonania artystyczne, szczególnie ciepło traktuje swoje związki z kabaretem - także "Starszych Panów" oraz telewizyjnym Kabaretem Olgi Lipińskiej.

Zapraszają: Iwona Malinowska i Bogumiła Prządka.

5 marca (sobota), godz. 12:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tablica upamiętniająca "Starszych Panów"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 16:00
Na siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Jasnej w Warszawie zawisła tablica upamiętniająca Kabaret Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret Dudek i jego społeczna satyra

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 14:24
Wojciech Młynarski i Edward Dziewoński słuchają wspólnie piosenek legendarnego "Dudka" i tęsknią za staroświecką elegancją kabaretu przedwojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Kwiatkowska żadnej piosenki się nie bała

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 15:00
Dziś rano pożegnaliśmy jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Miłośnikom starych piosenek kabaretowych będzie się już zawsze kojarzyła z "Balladą o doktorze Praszczadku" oraz "Prysły zmysły".
rozwiń zwiń