X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Węgierskie, senne miasteczko

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 14:41
W cyklu "To się czyta latem" prezentowaliśmy fragmenty książki Gyuli Krudy’ego "Miasto uśpionych kobiet". Czytał Arkadiusz Janiczek.
Audio
  • Gyula Krudy "Peszt" z tomu opowiadań "Miasto uśpionych kobiet", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 1 (To się czyta latem/Dwójka)
  • Gyula Krudy "Listy z Pesztu" z tomu opowiadań "Miasto uśpionych kobiet", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 2 (To się czyta latem/Dwójka)
  • Gyula Krudy "Wiejski sen o świcie w Peszcie" z tomu opowiadań "Miasto uśpionych kobiet", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 3 (To się czyta latem/Dwójka)
  • Gyula Krudy "Jak książę Walii przechodził szkołę życia w Peszcie" z tomu opowiadań "Miasto uśpionych kobiet", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 4 (To się czyta latem/Dwójka)
  • Gyula Krudy "Miasto uśpionych kobiet", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 5 (To się czyta latem/Dwójka)
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz JaniczekFoto: Piotr Piorun/PR

Autor opowiadań zabiera czytelnika w świat, który sam dobrze zna: małe, drętwiejące nudą miasteczko, w którym czas płynie bardzo wolno. Charakterystyczna, lokalna społeczność spotyka się w przestrzeni mitycznego rynku, gospody, szkoły tańca, cukierni, domu uciech – wszystkie te wydarzenia balansują się na granicy jawy i snu, czasem wydają się tylko surrealistycznym wytworem wyobraźni.

Jak czytamy na stronie wydawcy, w tomie znalazły się również teksty publicystyczne, które pokazują, jak istotne dla węgierskiego pisarza jest łączenie rzeczywistości z fikcją literacką. W Polsce jego twórczość literacka porównywana jest do Brunona Schulza.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 22-26.07.2019

Godzina emisji: 10.45

am/mko

Zobacz więcej na temat: książki literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Adamczyk-Garbowska: Singer ukrywał przed ojcem, że czyta książki

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 12:03
- Z 14 lipca jako datą urodzin Singera wiąże się ładna opowieść. Matka Singera na jego pytanie "a kiedy są moje urodziny?" odpowiedziała "dzisiaj" - mówiła w audycji "Strefa literatury" dr Hanna Węgrzynek z Muzeum Getta Warszawskiego.
rozwiń zwiń