X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie Ameryki Romana Warszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 12:00
W tym tygodniu gościem w cyklu "Zapiski ze współczesności" jest Roman Warszewski - mieszkający w trójmieście dziennikarz, autor wielu książek i reportaży, niestrudzony podróżnik po Ameryce Południowej i Środkowej.
Audio
  • Jak trafiłem do Ameryki Łacińskiej
  • Na szlaku Ernesto Che Guevary
  • Moi latynoscy nobliści – G. G. Marquez i Mario Vargas Llosa
  • Płaskowyż Marcahusi, ojciec Edmund Szeliga i tajemnica Eldorado
  • Tajemniczy lud Q’ero i Vilcabamba – ostatni bastion Inków

Roman Warszewski spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrrorystami, dyktatorami. prezydentami i słynnymi szamanami. Szczególnym jego zainteresowaniem cieszy się Peru - prekolumbijska przeszłość tego kraju, jego zagadki, ale i jego wspólczesność.

Punkt wyjścia dp pierwszej gawędy, pt. "Jak trafiłem do Ameryki Łacińskiej", stanowiły książki: "Pokażcie mi brzuch terrorystki" i "Inicjacja".

Druga gawęda, wtorkowa – "Na szlaku Ernesto Che Guevary" opowiadać będzie o kulisach powstania książek "Skrzydlaci ludzie z Nazca" i "Che Guevara w Boliwii 1966-67". (Książka ta ma się ukazać w roku bieżącym w serii Historyczne Bitwy wydawnictwa Bellona.)

Trzecia gawęda – "Moi latynoscy nobliści – G. G. Marquez i Mario Vargas Llosa" za osnowę będzie miała książki "Gdzie mieszka pułkownik Buendia" i tom "Skrzydła diabła, rogi anioła".

W tle czwartej gawędy – "Płaskowyż Marcahusi, ojciec Edmund Szeliga i tajemnica Eldorado" obecne będą książki: "Marcahuasi – kuźnia bogów", "Vilcacora leczy raka", "Bóg nam zesłał vilcacorę", "Żyję dzięki vilcacorze", "Ojciec nadziei" i "Tajna misja Eldorado".

Piąta gawęda – "Tajemniczy lud Q’ero i Vilcabamba – ostatni bastion Inków" za osnowę będzie miała książki: "Q’ero. Długowiecznośc na zamówienie", "Vilcabamba 1572" oraz reportaż "Wyprawa Vilcabamba-Vilcabamba.

6-10 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Literacki Nobel 2010

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2010 13:14
Niedzielą "Zakładkę literacką" poświęcimy twórczości tegorocznego noblisty, Mario Vargasa Llosy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędnik Llosa

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 10:00
- Tegoroczny noblista pracuje w niezwykle zdyscyplinowany sposób. Każdego dnia poświęca pisaniu od 7 do 10 godzin – wyjaśnia Roman Warszewski, autor wywiadu rzeki z peruwiańskim pisarzem.
rozwiń zwiń