Wszystkie Ameryki Romana Warszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 12:00
W tym tygodniu gościem w cyklu "Zapiski ze współczesności" jest Roman Warszewski - mieszkający w trójmieście dziennikarz, autor wielu książek i reportaży, niestrudzony podróżnik po Ameryce Południowej i Środkowej.
Audio
  • Jak trafiłem do Ameryki Łacińskiej
  • Na szlaku Ernesto Che Guevary
  • Moi latynoscy nobliści – G. G. Marquez i Mario Vargas Llosa
  • Płaskowyż Marcahusi, ojciec Edmund Szeliga i tajemnica Eldorado
  • Tajemniczy lud Q’ero i Vilcabamba – ostatni bastion Inków

Roman Warszewski spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrrorystami, dyktatorami. prezydentami i słynnymi szamanami. Szczególnym jego zainteresowaniem cieszy się Peru - prekolumbijska przeszłość tego kraju, jego zagadki, ale i jego wspólczesność.

Punkt wyjścia dp pierwszej gawędy, pt. "Jak trafiłem do Ameryki Łacińskiej", stanowiły książki: "Pokażcie mi brzuch terrorystki" i "Inicjacja".

Druga gawęda, wtorkowa – "Na szlaku Ernesto Che Guevary" opowiadać będzie o kulisach powstania książek "Skrzydlaci ludzie z Nazca" i "Che Guevara w Boliwii 1966-67". (Książka ta ma się ukazać w roku bieżącym w serii Historyczne Bitwy wydawnictwa Bellona.)

Trzecia gawęda – "Moi latynoscy nobliści – G. G. Marquez i Mario Vargas Llosa" za osnowę będzie miała książki "Gdzie mieszka pułkownik Buendia" i tom "Skrzydła diabła, rogi anioła".

W tle czwartej gawędy – "Płaskowyż Marcahusi, ojciec Edmund Szeliga i tajemnica Eldorado" obecne będą książki: "Marcahuasi – kuźnia bogów", "Vilcacora leczy raka", "Bóg nam zesłał vilcacorę", "Żyję dzięki vilcacorze", "Ojciec nadziei" i "Tajna misja Eldorado".

Piąta gawęda – "Tajemniczy lud Q’ero i Vilcabamba – ostatni bastion Inków" za osnowę będzie miała książki: "Q’ero. Długowiecznośc na zamówienie", "Vilcabamba 1572" oraz reportaż "Wyprawa Vilcabamba-Vilcabamba.

6-10 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Literacki Nobel 2010

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2010 13:14
Niedzielą "Zakładkę literacką" poświęcimy twórczości tegorocznego noblisty, Mario Vargasa Llosy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędnik Llosa

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 10:00
- Tegoroczny noblista pracuje w niezwykle zdyscyplinowany sposób. Każdego dnia poświęca pisaniu od 7 do 10 godzin – wyjaśnia Roman Warszewski, autor wywiadu rzeki z peruwiańskim pisarzem.
rozwiń zwiń