X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od mazurka do tanga na festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 17:00
W pierwszy dzień Nowego Roku zapraszamy na retransmisję koncertu, który odbył się w sierpniu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Lyda Chen
Lyda ChenFoto: archiwum NIFC

Późnym wieczorem dziesiątego dnia 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" odbył się w radiowym studiu niezwykły koncert. Jego "składankowy", niemal rozrywkowy wieczór przypominał nieco programem koncerty kameralne festiwalu Marthy Argerich w Lugano.

Na początek z "mazurkowym" repertuarem zaprezentowała się Akane Sakai, stypendystka japońskiego Yellow Angel Foundation. Następnie Marta Argerich w duecie z córką, Lydą Chen, wykonały dwa utwory kameralne Schumanna: Marchenbilder op. 113 i Adagio i Allegro op. 70.

Martha
Martha Argerich. Fot. archiwum EMI Classics

Mniej znane dzieło, Suita op. 71 Maurycego Moszkowskiego, zabrzmiało w interpretacji cenionej skrzypaczki Dory Schwarzberg i jej uczennicy Lucii Hall. Towarzyszyła im rosyjsko-armeńska pianistka Elena Lisitsian.

Nocna kulminacja należała do muzyki rodaka Marthy Argerich, inspirowanej tangiem: Che bandoneon Aníbala Troilo. W tej kompozycji wystąpi Alejandro Petrasso, pianista, kompozytor, aranżer i improwizator rodem z Buenos Aires. 

Na retransmisję ze Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaprasza Piotr Matwiejczuk. 

Program:
"Od mazurka do tanga"
Karol Szymanowski Mazurki op. 50 (wybór); Roman Maciejewski Mazurek nr 9 („Echo z Tatr”), Mazurek nr 7, wyk. Akane Sakai – fortepian; Robert Schumann Marchenbilder op. 113,  Adagio i Allegro op. 70, wyk. Lyda Chen – altówka, Martha Argerich – fortepian; Maurycy Moszkowski Suita op. 71, wyk. Dora Schwarzberg – skrzypce, Lucia Hall – skrzypce, Elena Lisitsian – fortepian;
"Piano solo, solo TANGO"
Aníbal Carmelo Troilo Che bandoneon, Agustin Bardi Gallo Ciego, Julian Plaza Nocturna, Carlos Gardel Volver, Angel Villoldo El Choclo, wyk. Alejandro Petrasso – fortepiano
1 stycznia (wtorek), godz. 15.00

Alejandro
Alejandro Petrasso. Fot. archiwum NIFC
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martha Argerich na festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 13:19
Koncerty 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin, Kilar i Mykietyn

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 16:55
A także wielu innych polskich twórców i artystów na koncercie festiwalu "Chopin i jego Europa". Transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w niedzielny wieczór w Dwójce!
rozwiń zwiń