X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykłe tria

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 11:49
W najbliższym "Jam Session" Przemysław Psikuta zderzy m.in. nowy album eklektycznego The Bad Plus Trio z koncertowymi nagraniami tria Bufallo Collision.
Audio

The Bad Plus Trio w składzie: Ethan Iverson - fortpeian, Reid Anderson – bas oraz Dave King; – perkusja funkcjonuje od 2000 roku.

Znakiem rozpoznawczym grupy stały się śmiałe przeróbki kompozycji zaczerpniętych z muzyki popowej, rockowej i klasycznej. Trio "zdekonstruowało" między innymi "Smells Like Teen Spirit" Nirvany (zanim ze swoim triem zrobił to Leszek Możdżer), "Heart Of Glass" Blondie, "Film" Aphex Twina, "Velourię" Pixies, "Iron Man" Black Sabbath, "Everybody Wants To Rule The World" Tears For Fears, "Life On Mars?" Davida Bowie oraz "Tom Sawyer" grupy Rush. Poprzedni album - "For All I Care" nagrany z rockową wokalistką Wendy Lewis - wypełniły własne wersje rockowych klasyków oraz interpretacje muzyki współczesnych kompozytorów muzyki poważnej ? Ligetiego, Strawińskiego i Babbitta.

Nowy album jest przeciwieństwem swojego poprzednika. "Never Stop" zawiera dziesięć autorskich kompozycji, co jest ewenementem w dyskografii zespołu." Dziesięć wspólnie spędzonych lat to cała epoka. "Postanowiliśmy to uczcić przygotowując płytę, którą wypełnią nasze własne kompozycje" - wyjaśnia Iverson. Płyta została zarejestrowana tak, jak nagrywało się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. "Rozstawiłem perkusję w tym samym pomieszczeniu, co Ethan, by jak najbardziej ograniczyć separację instrumentów w studio. Udało nam się odtworzyć atmosferę swobody, tak jakbyśmy grali na żywo" - mówi King.

Przemsyław Psikuta przedstawi także koncertowe nagrania zespołu Bufallo Collision - tria prowadzonego przez legendarnego amerykańskiego wiolonczelistę Hanka Robertsa - oraz nowy album "Far Side" Roscoe Mitchell and the Note Factory nagrany dla opiniotwórczej wytwórni ECM.

 

22 października (piątek), godz. 22:05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Bad Plus - "For All I Care"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2009 21:01
Czy w hipercyfrowym XXI wieku można odnieść komercyjny sukces na skalę światową, grając jazz na skromnym, klasycznym instrumentarium, nie podpierając się przy tym żadnymi wielkimi nazwiskami?
rozwiń zwiń