X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twardoch: żyje się lepiej, myśląc o śmierci

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 21:00
- Nie dostrzegam niczego, czego należałoby się bać we własnej śmierci. Wiele rzeczy przeraża mnie bardziej - powiedział autor wydanej właśnie powieści "Drach".
Audio
  • Twardoch: żyje się lepiej myśląc o śmierci (Dwukropek/Dwójka)
Szczepan Twardoch uważą, że Drach to najważniejsza książka w jego dorobku
Szczepan Twardoch uważą, że "Drach" to najważniejsza książka w jego dorobkuFoto: PAP/Stach Leszczyński

Jak zauważyła prowadząca audycję Dorota Gacek, właśnie z przeświadczenia o naturalności śmierci utkana jest najnowsza książka Szczepana Twardocha. Prozaik przyznał natomiast, że pierwszy impuls do jej napisania miał wyjątkowo osobisty charakter.

- Prawie dziesięć lat temu mój dziewięćdziesięcioletni dziadek pokazał mi rodzinną fotografię i oświadczył, że spośród kilkunastu uwiecznionych na niej osób żyje już tylko niemowlę. A to niemowlę to właśnie on - wspominał Twardoch. - W tej samej chwili ujrzałem bliską mi osobę jako dziecko i starca. Idea powieści zaczęła we mnie kiełkować - dodał.

Nie przez przypadek "Drach" to saga przedstawiająca losy śląskiej rodziny, w wielu wątkach zainspirowana dziejami przodków autora. Wraz z bohaterami powieści bierzemy udział w powstaniach, obserwujemy, jak rodzi się nowa granica między Polską a Rzeszą i doświadczamy wojny.

W audycji padła jeszcze jedna zaskakująca deklaracja Szczepana Twardocha. - Wszystko rozczarowuje, także literatura i jej uprawianie... - powiedział.

Dlaczego wiara może być zgubna? Po co Twardoch czyta książki kolegów? I jak stał się pewnego razu Łukaszem Orbitowskim?

***

Tytuł audycji: Dwukropek
Prowadzący:
Dorota Gacek
Goście:
Szczepan Twardoch
Data emisji:
22.01.2015
Godzina emisji:
18.00

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczepan Twardoch: nie chcę być sumieniem narodu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 10:00
- Pisarz ma być tym, który opowiada historie, ale nie tylko ku uciesze ludzi - mówił w Dwójce Szczepan Twardoch, autor "Wiecznego Grunwaldu" i "Morfiny", która została niedawno wyróżniona nagrodą Nike czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o nowego Żulczyka. Irytuje czy imponuje?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 18:40
- Ta książka jest jak amerykański film: dobrze skonstruowana, ale nijak ma się do rzeczywistości - krytykowała Magdalena Miecznicka. - To nie jest powieść realistyczna - bronił Piotr Kofta.
rozwiń zwiń