X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwukropek 26 kwietnia godz. 21:29

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)
O Audycji
Tytuł Dwukropek - Węgierski Sindbad- Gyula Krudy 2019/04/26 21:30
Prowadzący Kofta Piotr, Gacek Dorota
Opis

Bohaterem audycji jest zmarły w 1931 roku węgierski prozaik, dziennikarz, feiletonista Gyula Krudy. To mistrz wielu pisarzy węgierskich. Na przykład Sandor Marai napisał: "Intryguje mnie ten cud, ta niezgłębiona tajemnica pisarza, którzy się nie myl". I dodawał; " każda jego linijka błyszczy gwiaździstym pyłem". Z kolei noblista Imre Kertes o dokonaniach swojego poprzednika zapisał takie słowa: "To dzieło klecił z dnia na dzień, dawno już zapomniawszy powodu, który go niegdyś skłonił do pisania, zawsze potrzebna była jakaś historia na sprzedaż. Jednak jego wielka sztuka zatriumfowała". Do tej pory w Polsce ukazał się tom opowiadań 'Sindbad" oraz powieść "Laur dla Natalii". Teraz otrzymujemy tom zawierający ponad dwadzieścia opowiadań i felietonów Krudy'ego zatutułowany "Miasto uśpionych Kobiet". Gośćmi Dwukropka" są tłumaczki Elżbieta Cygielska oraz Teresa Worowska. Fragmenty książki czyta Andrzej Ferenc. WYKORZYSTANE UTWORY 1. Gyula Krudy "Miasto uśpionych kobiet" 10 min. czyta Andrzej Ferenc

Goście Elżbieta Cygielska , Teresa Worowska
Playlista
Tagi
Playlista