J. D. Salinger - pisarz, który się wycofał

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 15:25
- W jego biografii są dwa wątki dosyć interesujące. Jeden to wątek emigracji od miasta, ale jeszcze bardziej interesujące jest to, że był pisarzem, który nie chciał publikować, a pisał dużo, ale tylko dla siebie. I to stało w sprzeczności z jego potrzebą pisania - mówił gość Dwójki dr Michał Palmowski.
Audio
  • J. D. Salinger - pisarz, który się wycofał (Dwukropek/Dwójka)
J. D. Salinger Buszujący w zbożu
J. D. Salinger "Buszujący w zbożu"Foto: Mat. promocyjne

W styczniu minęła setna rocznica urodzin autora kultowej powieści "Buszujący w zbożu", a teraz w polskich księgarniach pojawia się wznowienie wszystkich jego czterech wydanych dotychczas w Polsce książek. W audycji rozmawialiśmy o dorastaniu Salingera, jego udziale w II wojnie światowej, sukcesie literackim i przeszło półwiecznym milczeniu.

Co robił Jerome David Salinger w Bydgoszczy? Do czego nawiązuje tytuł "Buszujący w zbożu"? I dlaczego Salinger nie chciał publikować swoich dzieł? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadził: Piotr Kofta

Gość: dr Grzegorz Musiał (poeta, prozaik i tłumacz), dr Michał Palmowski (Instytut Filologii Angielskiej UJ)

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 16.00

am/bch

Zobacz więcej na temat: literatura Piotr Kofta KULTURA

Czytaj także

Iweala Uzodinmna i Donal Ryan. Poszukiwanie lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 12:00
W audycji "Czytelnia" zrecenzowaliśmy dwie książki: "Ani złego słowa" amerykańskiego pisarza Iweala Uzodinmy oraz "Dwadzieścia jeden uderzeń serca" Donala Ryana - irlandzkiego prozaika.
rozwiń zwiń