X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Wojaczek korespondencyjny

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 18:54
"Po to, gryząc pióro piszę ten list, by smutną nagość zakryć choć takim listkiem" - to słowa Rafała Wojaczka z jednego z jego listów. Właśnie ukazał się zbiór korespondencji poety, zawierający listy do rodziców, do kobiet, w których poeta był zakochany, do przyjaciół pisarzy, do znajomych, a także do reprezentantów różnych instytucji kulturalnych. Nosi on tytuł "Listy miłosne i nie".
Okładka książki Listy miłosne i nie
Okładka książki "Listy miłosne i nie"Foto: Mat. prasowe

W tym tomie znajdujemy i takie wyznanie poety: "Ja nie wierzę w listy. Jeśli coś jest istotne, nie da się powiedzieć dokładnie". Czym zatem było dla Wojaczka pisanie listów i dlaczego tom korespondencji dostajemy dopiero teraz, blisko pół wieku po jego śmierci? O tym w "Dwukropku" opowiedzą prof. Stanisław Bereś, Dagna Cichoń i Maciej Szczawiński.

Fragmenty korespondencji przeczyta w audycji Łukasz Lewandowski.

***

Na "Dwukropek" w niedzielę (23.02) w godz. 16.00-17.00 zaprasza Dorota Gacek.

am/pg

Zobacz więcej na temat: Rafał Wojaczek poezja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkanie Wojaczka kipi literaturą

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 18:00
- Wzmożony okres odwiedzin pokoju poety mamy w okolicach maja - opowiadał w Dwójce Krzysztof Siwczyk, który w mieszkaniu Wojaczka prowadzi Instytut Mikołowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baudelaire i inni. Biblioteka Rafała Wojaczka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 15:00
– Patrząc na te książki, możemy prześledzić niezwykle intensywny i bogaty rozwój intelektualny Wojaczka – mówił Maciej Melecki, dyrektor Instytutu Mikołowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwadzieścia lat Instytutu Mikołowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 13:24
"Piszę, żeby żyć. Nic więcej, tylko żyć" - to słowa Rafała Wojaczka z jednego z listów. Poeta urodził się w Mikołowie w 1945 roku. Dokładnie 50 lat temu ukazał się pierwszy tom jego wierszy "Sezon". I dokładnie 20 lat temu, w rodzinnym mieście pisarza, powstał Instytut Mikołowski imienia Rafała Wojaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wojaczek - poeta wyklęty

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 05:45
74 lata temu, 6 grudnia 1945 roku urodził się Rafał Wojaczek, poeta, porównywany do Charlesa Baudelaire'a i Arthura Rimbauda.
rozwiń zwiń