X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Porządek czasu", czyli filozofia i rozkłady jazdy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 22:00
- W naszych rozmowach nic nie jest tak częste i pospolite jak mówienie o czasie - zauważa prof. Zbigniew Mikołejko. Czym jednak jest czas?
Audio
  • "Porządek czasu", czyli filozofia i rozkłady jazdy (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Przedmiotem tej książki nie jest idea czasu. Jest nim sam czas [...] rozpatrywany w perspektywie encyklopedycznej - pisze Krzysztof Pomian w swoim Porządku czasu
"Przedmiotem tej książki nie jest idea czasu. Jest nim sam czas [...] rozpatrywany w perspektywie encyklopedycznej" - pisze Krzysztof Pomian w swoim "Porządku czasu"Foto: Glow Images/East News

foto:
foto: materiały promocyjne

"Porządek czasu" Krzysztofa Pomiana to książka, która w 1984 roku została wydana w języku francuskim. Dzisiaj, po trzydziestu latach od swojej premiery, trafia w ręce polskiego czytelnika.

Na pytanie, o czym dokładnie jest książka Pomiana i czym jest czas, próbuje odpowiedzieć prof. Zbigniew Mikołejko. – Istnieje wiele czasów. To jest podstawowe przesłanie tej książki. I ono wydaje się trochę sprzeczne z tytułem "Porządek czasu". Mam wrażenie, że Krzysztof Pomian zastawia na nas pułapkę, bo oczekujemy, że on wszystko uporządkuje, a on, owszem, porządkuje, ale wprowadza też tak straszliwą wielość, tak ogromny pluralizm widzeń, że jest to nie do opanowania – stwierdza profesor.

Krzysztof Pomian pisze o czasie, patrząc z wielu różnych perspektyw. W jego książce znajdziemy nawiązania do "Krytyki czystego rozumu", jak również rozważania dotyczące wytwarzania zegarków i kolejowych rozkładów jazdy.

***

Nazwa audycji: Spotkania po zmroku

Prowadziła: Anna Lisiecka

Goście: prof. Zbigniew Mikołejko

Data emisji: 4.12.2014

Godzina emisji: 21.30

iwo,materiały promocyjne/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciekający Bóg znajduje schronienie w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 08:00
To jedna z wielu niezwykłych myśli, jakie odnaleźć można w "Homiliach na ewangelie dzieciństwa". O książce Ryszarda Przybylskiego z prof. Zbigniewem Mikołejko rozmawiała Joanna Szwedowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technokultura – czy komputery rządzą sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 10:15
W "Rozmowach po zmroku" zastanowimy się, jak technologie, która usprawniają nasze życia, zmieniają nasz sposób myślenia i przeżywania sztuki. Jakie relacje łączą nas ze światem sztucznej inteligencji i jakie miejsce odgrywają wciąż ludzkie zdolności twórcze, wyobraźnia i pomysłowość.
rozwiń zwiń