X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na tropie komediantów znanych i prowincjonalnych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:37
Po dwudziestu czterech latach ukazał się kolejny, trzeci tom "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego". O tej oczekiwanej, cennej pozycji porozmawiamy w audycji "Spotkania po zmroku".
Audio
  • Na tropie komediantów znanych i prowincjonalnych (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Okładka Słownika Biograficznego Teatru Polskiego
Okładka "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego"Foto: mat.prasowe

zarzycka 1200.jpg
Ewa Zarzycka - artystka sztuki performance i nie tylko performance

Słownik zawiera 1987 biogramów artystów związanych z teatrem: aktorów, śpiewaków, tancerzy, lalkarzy, artystów kabaretowych i rewiowych, reżyserów, scenografów, choreografów, dyrygentów, dyrektorów, kierowników artystycznych, literackich i muzycznych, pracujących w latach 1910-2000, a więc w okresie przemielonym przez dwie wojny światowe, dwa totalitaryzmy.

Obok nazwisk znanych wszystkim, jak Aleksander Bardini, Elżbieta Barszczewska, Juliusz Berger, Irena Eichlerówna, Jerzy Grotowski, Stanisław Hebanowski, Andrzej Hiolski, Zygmunt Hubner, Zofia Jaroszewska, Kalina Jędrusik, Tadeusz Kantor, Leopold Kielanowski, Zygmunt Latoszewski czy Tadeusz Łomnicki, znaleźć tam można nazwiska artystów, którzy błyszczeli przed wojną, a potem rozpłynęli się w niebycie. Z aktorami wielkich teatrów sąsiadują artyści prowincjonalni.

Prawdziwie detektywistycznej pracy dołożyły autorki "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego" i zespół współpracowników, aby odtworzyć zawikłane często historie ludzkie. O szczegółach opowiedziała w audycji reprezentacja twórców słownika.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Anna Lisiecka

Goście: Grażyna Chmielewska, Anna Jędrzejczyk, Małgorzata Komorowska (współautorki trzeciego tomu "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego"), Anna Mieszkowska (znawczyni artystów i rewii kabaretu przedwojennego)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 21.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barszczewska: zawsze czekam na wyjątkową rolę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 10:45
- To jest rzemiosło, w którym tylko czasem udaje nam się unieść dwa milimetry nad sceną. Dla tej chwili warto grać – powiedziała Grażyna Barszczewska, która jest tegoroczną laureatką nagrody im. Ireny Solskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: bez nowych spektakli nasz teatr umrze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 19:00
- Nasze życie ma sens, bo ciągle jeszcze gramy spektakle, które powstały za dyrekcji Jana Klaty. Ale wiemy, że jeśli nie będzie nowych przedstawień, to Stary Teatr zginie – mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń