X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Peter Sloterdijk: wolę rozmawiać o cnotach niż o wartościach

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 13:10
- Wszystko, co da się uzyskać za pomocą dyskusji o wartościach, to bezradny i rozpaczliwy pluralizm - mówił w Dwójce niemiecki filozof, uczestnik tegorocznego Kongresu Polska Wielki Projekt.
Audio
  • Peter Sloterdijk: wolę rozmawiać o cnotach niż o wartościach (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Niemiecki filozof i myśliciel Peter Sloterdijk
Niemiecki filozof i myśliciel Peter SloterdijkFoto: Xoan Rey/PAP/EPA

polska_pro logo1.jpg
Kongres Polska Wielki Projekt - serwis specjalny

- Z jednej strony mamy abstrakcyjne wartości same w sobie, z drugiej sferę praktyczną, która realizuje bądź nie owe wartości. W naszych czasach wszyscy mówią o wartościach, milczy się jednak o sposobach wcielania ich w życie. Z tego też względu prowadzimy fikcyjne dyskusje na tematy etyczne. Kwestia realizacji wartości jest bowiem zawsze odkładana na bok. Z tego też względu jestem bardzo sceptyczny wobec tej pełnej troski dyskusji o źródłach wartości, korzeniach Europy i tak dalej – podkreślał gość Dwójki.

Dlaczego "nie powinniśmy przybierać heroicznych postaw" i na czym polega rewolucyjne przejście w zachodniej kulturze "od heroizmu do epoki postheroicznej"? W jakim sensie nowożytna jednostka "żyje fałszywym konceptem autonomii", a to, czego potrzebujemy dzisiaj, to raczej "deklaracja podległości"?

W rozmowie również o "poskromieniu sił, które pchają nas do zachowań imperialistycznych", o "zooteologii" Alberta Schweitzera czy "sprzeciwie wobec dominacji aktywności". 

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Peter Sloterdijk (filozof, kulturoznawca i eseista)

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 21.30

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. "Społeczeństwo obywatelskie to pluralizm plus dobro wspólne"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:58
- Będziemy w dużym stopniu mówili o tym, czym jest wspólnota, którą nazywamy społeczeństwem obywatelskim; co ją spaja, a co rozagregatowuje - informował w Dwójce prof. Marek Rymsza, uczestnik panelu dyskusyjnego "Mapa polskich wartości", który odbędzie się w czwartek (17.05) w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Libera: konserwatyzm to pielęgnowanie tradycji

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 11:09
- Jestem postrzegany czy nawet stygmatyzowany jako konserwatysta, ale to pojęcie nie ma dla mnie odcienia wartościującego. Oznacza zaś osadzenie w tradycji i próbę nawiązania z nią dialogu – mówił w Dwójce laureat Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba promować polski design". VIII Kongres Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 11:08
- To byłoby przede wszystkim muzeum polskiej modernizacji - mówił prof. Andrzej Szczerski, uczestnik debaty "Stół a sprawa polska - innowacje a design" w ramach VIII Kongresu Polska Wielki Projekt, o planowanym muzeum designu i architektury.
rozwiń zwiń