X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Noc z muzyką Włodzimierza Kotońskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 13:00
Poniedziałkowa "Letnia Noc” poświęcona będzie muzyce Włodzimierza Kotońskiego, zmarłego niedawno pioniera muzyki elektroakustycznej. Zabrzmią też kompozycje jego uczniów.
Włodzimierz Kotoński
Włodzimierz Kotoński Foto: Wikipedia/Jacek Kucharczyk/domena publiczna

>>>Wspomnienia o Włodzimierzu Kotońskim<<<

Włodzimierz Kotoński (1925-2014) był pionierem muzyki elektroakustycznej w Polsce, twórcą pierwszych eksperymentalnych dźwięków realizowanych na pionierskich instrumentach elektronicznych jeszcze przed założeniem Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, na Warszawskiej Politechnice oraz w Wytwórni Filmów Fabularnych – gdzie współpracował z awangardowymi artystami wizualnymi, Janem Lenicą i Walerianem Borowczykiem. W połowie lat 80-tych napisał  kultową dziś  książkę "Muzyka elektroniczna”. Opisał w niej  pierwsze instrumenty elektroniczne konstruowane w latach 40., aż do komputerowych instrumentów i  technik lat 90. (temat ten zgłębił przygotowując drugie wydanie książki, które ukazało się nakładem PWM w 2002r.). Był też wybitnym pedagogiem - muzyka polska wyglądałaby dziś zupełnie inaczej, gdyby nie jego sposób nauczania kompozycji: otwarty, szanujący wrażliwość każdego z uczniów, delikatnie czuwający nad ich rozwojem.
Poniedziałkowa "Letnia Noc” poświęcona będzie  muzyce samego Kotońskiego. Usłyszymy "Muzykę na 16 talerzy i smyczki” z roku 1966 oraz najsłynniejszy jego utwór "Etiudę konkretną na jedno uderzenie w talerz” z roku 1959) Przypomnimy też  muzykę jego uczniów – Pawła Szymańskiego, Hanny Kulenty, Pawła Mykietyna i Tadeusza Wieleckiego.

Na audycję zaprasza Ewa Szczecińska.

8 września (poniedziałek), godz. 23.00 - 1.00

bch

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Paweł Mykietyn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kwieciński: należy pisać dla, a nie pod słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 12:00
- To, co chcę pisać, to muzyka, która operuje współczesnym językiem, ale w niebezpośredni sposób odnosi się do lat minionych - mówił w Dwójce zwycięzca Trybuny Kompozytorów w kategorii twórców do trzydziestego roku życia.
rozwiń zwiń