X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ferruccio Furlanetto jako Borys Godunow

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 10:41
Słynny włoski bas należy do czołowych współczesnych odtwórców tytułowej partii w puszkinowskiej operze Modesta Musorgskiego. W sobotni wieczór w Dwójce usłyszymy Furlanetta w przedstawieniu z Wiener Staatsoper.
Scena zbiorowa z Borysa Godunowa w Wiener Staatsoper
Scena zbiorowa z "Borysa Godunowa" w Wiener StaatsoperFoto: Wiener Staatsoper/materiały promocyjne

Modest Musorgski oparł libretto swojej opery na dramacie Puszkina pod tym samym tytułem. Intryga dzieła obraca się wokół walk o tron moskiewski na przełomie XVI i XVII wieku.

Pierwsza redakcja muzyczna zrywała całkowicie z tradycją operową: brak było pierwszoplanowych partii tenorowej i sopranowej. Musorgski został jednak zmuszony do rozbudowania partii Dymitra Samozwańca oraz ról kobiecych. Od nowa skomponował partię Maryny Mniszchówny.

Na pierwszy plan wysuwają się w operze nie tyle same wydarzenia, ile przeżycia bohaterów: żądza władzy Dymitra, uczucia Mniszchówny, a przede wszystkim - wyrzuty sumienia Borysa po zamordowaniu carewicza Dymitra.

Na "WIeczór operowy" zaprasza Aleksander Laskowski.

Program:

Modest Musorgski Borys Godunow

Wyk. Ferruccio Furlanetto – bas, Stephanie Houtzeel – mezzosopran, Ileana Tonca – sopran, Aura Twarowska – kontralt, Jorma Silvasti – tenor, Eijiro Kai – baryton, Kurt Rydl – bas, Marian Talaba – tenor, Chór i Orkiestra Wiedeńskiej Opery Państwowej, Tugan Sokhiev - dyrygent

(Wiedeń, 20.04.2012)

28 kwietnia (sobota), godz. 19.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa wersja Godunowa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2009 09:20
W Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się dziś (30.IX) premiera nowej wersji opery "Borys Godunow" Modesta Musorgskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy w sprawie "Borysa Godunowa"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 13:27
Kontrowersyjny "Borys Godunow" (30.10.2009) otworzył nowy sezon (epokę?) w warszawskiej Operze Narodowej. O znaczenie spektaklu zapytaliśmy samych twórców.
rozwiń zwiń