X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 08:07
W literackim "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o pewnych niedawno wydanych powieściach oraz o metafizyce polskiej poezji barokowej.
Audio
  • Radosław Kobierski mówi o swojej powieści "Ziemia Nod"
  • Tadeusz Nyczek mówi o twórczości Mariana Pankowskiego
  • Prof. Krzysztof Mrowcewicz mówi o antologii poetyckiej "Wysoki umysł w dolnych rzeczach zawikłany"
Co słychać w literaturze?
Foto: Glow Images/East News

W dzisiejszym "Sezonie" naszym gościem był poeta, prozaik, fotografik Radosław Kobierski, z którym rozmawialiśmy o jego powieści "Ziemia Nod". Książka ta otrzymała ostanio nagrodę przyznawaną przez TVP Kultura "Gwarancje kultury", została także nominowana do literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". 

Rozmawialiśmy też o twórczości zmarłego w kwietniu prozaika i dramaturga Mariana Pankowskiego,  szczególnie o jego wydanej niedawno powieści "Tratwa nas czeka". Opowiadał o niej Tadeusz Nyczek. Przypomnieliśmy również fragmenty nagrania archiwalnego z 2001, w którym Marian Pankowski m.in. wspominał o tym, jak został pisarzem.

Naszym gościem był także  historyk literatury prof. Krzysztof Mrowcewicz, autor antologii polskiej poezji metafizycznej epoki baroku "Wysoki umysł w dolnych rzeczach zawikłany".

Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sala i Kobierski gwarantują kulturę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 10:15
Paweł Sala za film "Matka Teresa od kotów" oraz Radosław Kobierski za powieść "Ziemia Nod" znaleźli się w gronie laureatów Gwarancji Kultury.
rozwiń zwiń