X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkania poetów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 10:10
Poezja zdominuje dzisiejszy literacki "Sezon na Dwójkę". Porozmawiamy o wierszach Ryszarda Kapuścińskiego, Jarosława Mikołajewskiego, wysłuchamy, z nagrań archiwalnych, Artura Międzyrzeckiego czytającego swoje liryki.
Audio
Spotkania poetów
Foto: Perrimoon/Flickr, lic. CC

Odwiedzimy pracownię Ryszarda Kapuścińskiego. Jego żona, Alicja Kapuścińska, i tłumacz Marek Kusiba opowiedzą o wydanym właśnie dwujęzycznym, polsko-angielskim, tomie "Wierszy zebranych" znakomitego reportera.
W audycji spotkamy się również z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, tłumaczem, krytykiem literackim, z którym porozmawiamy o jego dwóch najnowszych książkach: tomie wierszy "Na wdechu" i opowiadań "Dolce Vita".  
Zaś z okazji przypadającej dziś 90. rocznicy urodzin Artura Międzyrzeckiego przypomnimy, z archiwum Polskiego Radia, jego wiersze w autorskiej interpretacji.

O Arturze Międzyrzeckim - zobacz więcej
Zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.
6 listopada (wtorek), godz. 18.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapuściński fotografuje Imperium

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 13:33
Wystawa zdjęć z Rosji Ryszarda Kapuścińskiego, antologia "Fryderyk Chopin oczami Rosjan" oraz prapremiera monodramu "One Night Contract" Teatru Wiczy z Torunia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek bez rozmowy nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 08:00
- Wywiad bywa przygodą. Jesteśmy przygotowani, idziemy i nagle ten człowiek odkrywa przed nami coś zupełnie zaskakującego. To bywa objawieniem - mówi reporter Marek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Kapuściński, mistrz reportażu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 19:59
- Był pisarzem, który wykorzystał dziennikarstwo do promocji pisarskiego talentu. Gdzieś instynktownie wiedział, że zdrada dziennikarstwa to martwa perspektywa. Miał rację – mówi Marek Miller.
rozwiń zwiń