X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Śląskie: bardzo potrzebne, a wywołało burzę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 17:18
- W 1922 roku Śląsk został przyłączony do Polski i do dziś nie ma muzeum - mówił Kazimierz Kutz w Dwójce. Tworzona, warta 320 milionów złotych, inwestycja wzbudza jednak silne emocje.
Audio
  • Muzeum Śląskie w Katowicach. Goście rozmawiają o związanych z projektem kontrowersjach (Sezon na Dwójkę)
Kazimierz Kutz w Dwójce
Kazimierz Kutz w DwójceFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Szykuje się muzeum drogie, bardzo nowoczesne i mogłoby to być miejsce, gdzie regionalność, historia Śląska prezentowana byłaby w skali europejskiej. Byłoby nieprzyzwoitością myślenie inaczej - mówił Kutz. Reżyser "Trylogii Śląskiej" chciałby, by dyrektorem tak ważnej placówki został ktoś, kto ma kwalifikacje.
Rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora instytucji budzi kontrowersje. Komisja konkursowa wybrała osobę, której nie poparł ostatecznie zarząd województwa śląskiego.
Ogromny gmach Muzeum Śląskiego powstaje na terenie dawnej kopalni w centrum Katowic. Główna część ekspozycyjna będzie niemal w całości schowana pod ziemią. Na powierzchni będą znajdować się szklane wieże, tzw. glass boxy. Ekspozycja kosztować będzie 320 milionów złotych.
Ekspozycja poświęcona historii Górnego Śląska, przez niektórych określana jest "wizją w duchu niemieckiego nacjonalizmu”. Jeden z argumentów zwolenników tej teorii mówi o tym, że w części wybitne postaci wymienieni są tylko Niemcy i nie ma tam nawet Wojciecha Korfantego. Jerzy Gorzelik - przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska mówi, że w tym przypadku mamy do czynienia z ewidentnym nieporozumieniem i czytaniem wybiórczym wytycznych do scenariusza wystawy.
- Jeżeli przeczytamy uważnie to dowiemy się, że chodzi o wybitne postaci związane ze społecznością żydowską - tłumaczył Gorzelik - Wojciech Korfanty oczywiście w tych wytycznych się znalazł na swoim miejscu, podobnie jak wielu innych Górnoślązaków o opcji polskiej, a także innych ludzi, ważnych z punktu widzenia cywilizacyjnego rozwoju tej ziemi.
O Muzeum Śląskim dyskutowali w Dwójce także: Joanna Wnuk-Nazarowa - dyrektor NOSPR  i prof. Andrzej Rottermund - dyrektor muzeum na Zamku Królewskim w Warszawie.
Audycję prowadziła Hanna Maria Giza.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Kutz wystąpi w klipie "Projektu Ślązak"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 13:53
Teledysk pod tytułem "Jedymy na bogato" będzie promować Śląsk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląska odpowiedź na Projekt Warszawiak

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 07:00
W Katowicach odbyła się premiera teledysku do piosenki "Jadymy na bogato". Trwa nieco ponad trzy minuty i ukazuje oraz obala stereotypy o Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek Pieczka: Czuję coraz większą odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 07:00
- Ma się doświadczenie, obycie na scenie, ale jednocześnie ma się poczucie większej odpowiedzialności. Dopiero po wypowiedzeniu pierwszych dwóch, trzech zdań następuje pełna swoboda - mówi aktor Franciszek Pieczka. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk: znaleziono trzecie składowisko beczek z chemikaliami

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 12:47
"Afera beczkowa" w powiecie zawierciańskim przybiera coraz większe rozmiary. Znaleziono trzecie już dzikie składowisko beczek wypełnionych chemikaliami. Zawartość może okazać się groźna
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk: najdroższy narkotyk przejęty przez policję

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 18:10
Jeden z najniebezpieczniejszych i najdroższych narkotyków na świecie przejęty przez śląskich celników. Gram metylonu na czarnym rynku wart jest 11,5 tysiąca złotych.
rozwiń zwiń