X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daniel Cichy, szef PWM: teraz widzę więcej

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 16:00
– Miniony rok był bardzo intensywny. To był czas przyglądania się i działania, snucia wizji przyszłości wydawnictwa i początku jej realizacji – mówił w Dwójce Daniel Cichy, redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Audio
  • Daniel Cichy o roku na stanowisku redaktora naczelnego PWM (Poranek Dwójki)
  • Łukasz Kuropaczewski zaprasza na koncert muzyki brazylijskiej i argentyńskiej w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego (Poranek Dwójki)
Daniel Cichy, szef PWM: teraz widzę więcej
Foto: Glow Images/East News

W ostatnim numerze "Ruchu Muzycznego", w którym wiele miejsca poświęcono PWM, gość "Poranka Dwójki" napisał: "2 stycznia 2013 roku wszystko się zmieniło". W audycji pytaliśmy o to, czy - z perspektywy szefa takiej firmy - rok to dużo, czy mało czasu.

– To zależy od tego, jak widzieliśmy PWM wcześniej i jak chcemy zobaczyć w przyszłości – powiedział Daniel Cichy. – To z jednej strony mało, by zgłębić wszystkie arkana działalności wydawnictwa o tak szeroko zakrojonym profilu (nuty, książki, licencje, wypożyczenia i wiele innych aktywności). Natomiast to sporo czasu, by zobaczyć więcej, zorientować się, jakie są szanse, jaka jest tradycja PWM widziana od środka i jakie są zagrożenia. Był to bez wątpienia rok bardzo intensywny, rok przyglądania się i działania, a także snucia pewnej wizji - jak chciałbym widzieć PWM za pięć lub dziesięć lat - i rozpoczęcia jej realizacji – dodał.

Rok 2013 był w wydawnictwie rokiem Witolda Lutosławskiego.  – Kilka dni temu zapoznawałem się ze statystykami wypożyczeń muzyki kompozytora w ubiegłym roku – opowiadał redaktor naczelny PWM. – Biblioteka Materiałów Orkiestrowych uwijała się jak w ukropie. Statystycznie każdego dnia były wykonywane przynajmniej dwa utwory Lutosławskiego, m.in. w tak egzotycznych krajach, jak Azerbejdżan, Tatarstan czy Korea. To było ponad siedemset zamówień. Ponadto wydaliśmy ponad trzydzieści zeszytów z muzyką kompozytora w specjalnej jubileuszowej serii – mówił.

Co jeszcze działo się w PWM w ciągu minionego roku? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

W audycji zaprosiliśmy także na niedzielny koncert do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na którym wystąpią: Łukasz Kuropaczewski (gitara), Polska Orkiestra Radiowa oraz dyrygent José Maria Florêncio. O tym wydarzeniu, a także o współpracy z brazylijskim artystą opowiadał Łukasz Kuropaczewski.

Audycję prowadziła Piotr Matwiejczuk.

29 stycznia (środa)

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wywiad-rzeka z Pawłem Mykietynem sukcesem PWM?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 19:00
Nowy redaktor naczelny wydawnictwa Daniel Cichy w walce o czytelnika stawia na działalność książkową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z nowymi seriami książkowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:16
Mimo nie najlepszej sytuacji finansowej, wydawnictwo wkrótce wzbogaci się o nowe, "gorące" tytuły. - Chcemy odczarować markę PWM, jako oficyny skierowanej wyłącznie do profesjonalistów - mówił w "Poranku Dwójki" Daniel Cichy, redaktor naczelny wydawnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 18:58
W niedzielny wieczór zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert z muzyką brazylijską i argentyńską. Występ będzie transmitowany na naszej antenie.
rozwiń zwiń