X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolberg dla Opolszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 15:30
- Chcemy dotrzeć do młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych. Ona właściwie nie zna muzyki ludowej. Próbujemy coś w tej sprawie zmienić - mówił w Dwójce Jacek Mielcarek, który zapraszał na "Kolbergiadę w Opolu".
Audio
  • Jacek Mielcarek o opolskiej Kolbergiadzie (Poranek Dwójki)
  • Tadeusz Deszkiewicz o koncercie i wieczorze wspomnień przygotowanym z okazji 90. rocznicy urodzin Marii Fołtyn (Poranek Dwójki)
  • Anna Grunwald z Muzeum Etnograficznego w Warszawie, zaprasza na "Feriowisko” (Poranek Dwójki)
Baner reklamujący Kolbergiadę w Opolu
Baner reklamujący Kolbergiadę w OpoluFoto: materiały promocyjne

W ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Oskara Kolberga Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Opolu, przy współpracy Radia Opole, organizuje "Kolbergiadę", czyli miesiąc Oskara Kolberga. Celem projektu jest podkreślenie roli tradycji jako elementu współczesności oraz upowszechnienie wiedzy o kulturze tradycyjnej. Muzyka na Opolszczyźnie straciła łączność z tradycyjnymi formami. Dominują tutaj zespoły pieśni i tańca oraz grupy biesiadne, wywodzące się z muzyki rozrywkowej. Stąd potrzeba zorganizowania koncertów, warsztatów i audycji radiowych, które przybliżyłyby muzykę tradycyjną. Szczegóły przedstawił w audycji Jacek Mielcarek.

Rok Kolberga w Dwójce >>>

Odwiedziła nas Anna Grunwald  z Muzeum Etnograficznego w Warszawie, aby zaprosić na "Feriowisko”. To specjalny program dla dzieci i młodzieży przygotowany w okresie ferii przez Muzeum Etnograficzne. Z kolei Tadeusz Deszkiewicz - prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzyki Stanisława Moniuszki - mówił o koncercie i wieczorze wspomnień przygotowanym z okazji 90. rocznicy urodzin Marii Fołtyn.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", kalendarium, "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz - do wygrania - nasza płyta folkowa. Tym razem był to najnowszy album z serii : "Muzyka źródeł - Portrety” poświęcony Annie Malec i Kapeli Braci  Bździuchów.

Program poprowadził Piotr Kędziorek.

1 lutego (sobota)

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Kolberg wraca pod strzechy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:30
- Z badań wynika, że tylko 8 procent Polaków rozpoznaje nazwisko tego badacza. Głównym celem Roku Oskara Kolberga jest więc przypomnienie jego sylwetki i wielkiego dorobku - mówił Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, zapowiadając obchody rocznicy 200. urodzin wybitnego etnografa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskar Kolberg będzie nawet w Twoim telefonie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:00
- Ponad 90 procent Polaków nie zna tej postaci lub uważa, że to współczesny aktor, reżyser lub noblista. Państwo powinno podjąć natychmiastowe działania w dziedzinie edukacji kulturalnej - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski na konferencji prasowej inaugurującej Rok Kolberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ocalona kultura. Dzieło Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 09:30
Na początku Roku Oskara Kolberga w "Rozmowach po zmroku" pochylimy się nad osobą i dorobkiem wybitnego etnografa, jednego z pionierów badań polskiego folkloru, autora znakomitego, liczącego 33 tomy dzieła pod tytułem "Lud".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Oskara Kolberga. Kronikarz pieśni, jakiego nie znał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 20:58
Ołówek, kartka papieru z pięciolinią i żywe wykonanie tradycyjnej pieśni. Z takim arsenałem w XIX wieku polski etnograf, folklorysta i kompozytor Oskar Kolberg realizował projekt badań i zapisywania muzyki tradycyjnej na skalę, o jaką trudno dziś, mimo nieograniczonego dostępu do techniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskar Kolberg – wynalazca polskiej kultury ludowej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 08:00
– To, co opisywał Kolberg, nie było do końca tożsame z kulturą XIX-wiecznej wsi. To był polityczny projekt służący tworzeniu państwa narodowego – mówiła w Dwójce dr Ewa Klekot w dyskusji o dziele wybitnego etnografa.
rozwiń zwiń