X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na koniec "Wszystkich Mazurków Świata"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 18:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" porozmawiamy o kończącej się już wielobarwnej warszawskiej imprezie, trwającej cały tydzień od Poniedziałku Wielkanocnego - czyli o festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata".
plakat promujący festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2014
plakat promujący festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2014Foto: mat. prasowe

W studiu o godz. 9.30 w studiu będziemy gościć dyrektora festiwalu - Janusza Prusinowskiego.
Natomiast o godz. 8.35 porozmawiamy z Marcinem Stańczukiem z Muzeum Wsi Radomskiej o dwóch wystawach. Ekspozycja "Jan Paweł II. Człowiek, Polak, święty" prezentuje prace z różnych dziedzin sztuki ludowej nadesłane przez artystów z całego kraju w ramach konkursu o Papieżu Polaku. Natomiast na wystawie "Woda w życiu radomskiej wsi. Przemysł, rzemiosło, wierzenia, zwyczaje" zostaną zaprezentowane prace twórców ludowych regionu pochodzące ze zbiorów Muzeum. Ekspozycja przybliża temat wykorzystania wody przez radomską wieś w wymiarze materialnym, począwszy od produkcji przemysłowej, aż do zajęć powszednich. Prace artystów przypomną również, że obecność wody zaznacza się bardzo wyraźnie podczas wiejskiego świętowania, w duchowości i folklorze.
A poza tym w "Poranku Dwójki": kolejna rekomendacja z cyklu "25 książek na 25-lecie", "Słowo na dzień", "Archiwalnia", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy,  wiadomości kulturalne oraz zaproszenia na imprezy kulturalne  
Do wygrania będzie jak zwykle nasza płyta folkowa - tym razem jest to album "Po kolana w niebie" firmowany przez Janusz Prusinowski Trio.
Na program zaprasza Piotr Kędziorek.

26 kwietnia (sobota), godz. 6.00-10.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludowe konkrety. Siła regionów w konkursie "Stara Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
– Od kilku lat obserwujemy nowy ruch wśród młodych wykonawców. Porzucają oni muzyczny eklektyzm na rzecz kontynuacji tradycji muzycznej konkretnego regionu – mówił w Dwójce Adam Strug, jeden z jurorów konkursu "Stara Tradycja" odbywającego się w ramach festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.
rozwiń zwiń