X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filharmonia Szczecińska świętuje nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 15:30
W piątkowym "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy do Szczecina na wydarzenia związane z otwarciem nowej siedziby Filharmonii Szczecińskiej.
Wnętrza nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza
Wnętrza nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza Foto: PAP/Marcin Bielecki

Dla jednych ciekawy i oryginalny obiekt, dla innych - blaszak z blachy falistej. Ale dla większości mieszkańców otwarcie nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w mieście. Cykl koncertów otwierających działalność artystyczną w nowej siedzibie potrwa od 5 do 12 września 2014 r. Odbędzie się on pod hasłem "Forte. Fortissimo. Filharmonia".

Szczególny charakter koncertowi inaugurującemu nada uroczysta fanfara skomponowana przez maestro Krzysztofa Pendereckiego i to ona rozpocznie działalność Filharmonii w nowej siedzibie. Poemat symfoniczny "Powracające fale" Mieczysława Karłowicza będzie miał symbolikę podwójną. Przedwcześnie zmarły kompozytor, którego dzieła stawiane są na równi z utworami Ryszarda Straussa, jest dla szczecińskiej Filharmonii nie tylko patronem, ale także inspiracją do tworzenia dzieł wyjątkowych. Tytuł utworu "Powracające fale" może zatem stać się alegorią powrotu kultury muzycznej do swojego miejsca - po niemal 70 latach Filharmonia wraca do dawnych fundamentów.

Finałem wieczoru inaugurującego 61. sezon artystyczny Filharmonii będzie IX Symfonia Beethovena. Utwór ma bardzo bogatą historię wykonań w Szczecinie, zarówno przed, jak i po II wojnie światowej. O wydarzeniach związanych z otwarciem  porozmawiamy z Dorotą Serwą - dyrektor Filharmonii Szczecińskiej im. M.Karłowicza.

Po 7.45 "Archiwalnia", a po 7.35  zaprosimy na polską premierę opery "Agrippina" Georga Haendla. Sztuka wystawiana będzie pięciokrotnie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Nie zapomnimy o konkursie  'Płyta tygodnia", a jest to płyta "Antologia polskiej muzyki współczesnej 1939-1945" nagrana przez Sinfonię Varsovię. Będzie też "Słowo na dzień", wiadomości oraz "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wyboru dokonała Magda Umer).

Zaprasza Paweł Sawicki.
5 września (piątek), godz. 6.00-9.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anne-Sophie Mutter: muzyka jest jak miłość, nigdy Cię nie znudzi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 19:00
- Gdy się kogoś kocha, nie ma czasu na nudę. Z wielką sztuką jest tak samo - mówiła wielka gwiazda światowej wiolinistyki w noworocznym spotkaniu w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki: jestem jednak artystą światła

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:30
W książce "Pendereccy. Saga rodzinna" Krzysztof Penderecki opowiada o losach rodziny, pierwszych sukcesach i życiu we dworze w Lusławicach. Publikację dopełnia rozmowa z żoną Elżbietą. W "Klubie Trójki" prezentujemy obszerne fragmenty spotkania z małżeństwem Pendereckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charles Dutoit: dyrygent powinien mieć dar "obecności".

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 08:00
Szwajcarski mistrz batuty przyjechał do Polski z okazji urodzin Krzysztofa Pendereckiego, by zrobić mu prezent w postaci wykonania jego "Concerto grosso". Barbarze Schabowskiej opowiedział o tajnikach pracy z orkiestrą oraz największych mistrzach tej trudnej sztuki.
rozwiń zwiń