Sztuka a świat wideo

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:00
"Ruchome obrazy” jako medium ekspresji twórczej są bohaterami konferencji "Grasz?". Więcej na temat temat relacji gier wideo ze światami sztuki, filmu i technologii opowiemy w "Poranku Dwójki".
Sztuka a świat wideo
Foto: Glow Images/East News

Konferencja "Grasz?" odbywa się w ramach Festiwalu Ars Independent w Katowicach. Tegoroczna edycja będzie okazją do zastanowienia się nad emocjami gracza i kontrkulturową rolą gier oraz przybliżenia demosceny. Gośćmi "Poranka Dwójki" po 8.35 będą Piotr Sterczewski oraz dr Anna Nacher z UJ.

Po 7.35 przybliżymy Państwu I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta - konkurs został nominowany do nagrody Koryfeusze Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku.

Poza tym w programie: serwisy informacyjne IAR, "Wiadomości Kulturalne", "Archiwalnia", przegląd prasy, "Słowo na dzień", oraz "Piosenka z rekomendacją", za którą w tym tygodniu odpowiada Joanna Słowińska, a także nasz konkurs "Płyta Tygodnia" - utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy' ego (m.in. koncerty fortepianowe i muzykę do "Snu nocy letniej") grają pianista Saleem Ashkar i orkiestra lipskiego Gewandhausu pod dyrekcją Riccarda Chailly.
Zaprasza Tomasz Obertyn.
23 września (wtorek), godz. 6.00-9.00
kul/mc

Zobacz więcej na temat: Dwójka
Czytaj także

Wizja nowej Rosji, czyli jak Putin zmieniał się w czasie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:00
- Rekonstrukcja tego, czym putinizm jest i czym był, pokazuje jak bardzo rosyjski władca zmieniał się w czasie - mówił dr Tomasz Herbich. - W trakcie pierwszej kadencji wątki okcydentalistyczne były bardzo silne, dziś w polityce Kremla mamy do czynienia z konserwatywnym zwrotem, który wskrzesza pewne elementy obecne w tradycji myśli rosyjskiej i próbuje zdefiniować Putina jako charyzmatycznego przywódcę stojącego na straży pewnych wartości i starego porządku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

eNgage... i nauka jest atrakcyjna!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 17:00
560 tysięcy złotych otrzymali laureaci konkursu eNgage. Głównym celem tej inicjatywy jest rozwój umiejętności popularyzowania nauki przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. - Chcemy dotrzeć do młodych ludzi, którzy rozważają co zrobić ze swoim życiem i pokazać im, że nauka jest atrakcyjna - tłumaczył Adam Zieliński z Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej. - Przygotowujemy także naukowców do tego, by jak w najatrakcyjniejszej formie przedstawiali wyniki swoich badań.
rozwiń zwiń