Paganini i Patyra

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:38
- Muzyka Paganiniego wymaga najwyższej klasy wirtuozerii - mówił o trasie koncertowej "Paganini Millenium Tour" Mariusz Patyra.
Audio
  • Paweł Zuń rozmawia z Mariuszem Patyrą i Jackiem Sylwinem o "Paganini Millenium Tour" (Poranek Dwójki)
Skrzypek Mariusz Patyra zagra z orkiestrą Sinfonia Viva utwory klasyczne w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
Skrzypek Mariusz Patyra zagra z orkiestrą Sinfonia Viva utwory klasyczne w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.Foto: Pellaea/Flickr, lic. CC

Utwory Paganiniego, a także Kreislera i Wieniawskiego w aranżacjach Krzysztofa Herdzina wypełnią koncerty, które odbędą się w ramach trasy obejmującej Gdańsk, Łódź i Warszawę. - Herdzina kojarzymy jest z jazzem, ale jest on też wykształconym muzykiem klasycznym i w sposób naturalny aranżuje każdą muzykę - mówił organizator koncertów Jacek Sylwin. Mariusz Patyra zagra na zrobionej specjalnie dla niego współczesnej kopii skrzypiec Guarneri del Gesú. - Jestem przywiązany do tego instrumentu, bo grając na poprzednim wygrałem Konkurs Paganiniego - powiedział w "Poranku Dwójki".

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Mariusz Patyra (skrzypek, laureat I Nagrody na Konkursie Skrzypcowym im. Niccolo Paganiniego w Neapoli w 2001 roku), Jacek Sylwin (organizator "Paganini Millenium Tour)

Data emisji: 14.11.2014

Godzina emisji: 8.35

iż/mm

Czytaj także

Mariusz Patyra: cisza daje mi energię

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 10:33
- Koncerty Wieniawskiego są bardzo ważną częścią mojego repertuaru - mówił w Dwójce znakomity skrzypek.- Uwielbiam te koncerty i ubolewam, że tak rzadko są grywane na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Patyra i wariacje Wieniawskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 11:00
W niedzielnej "Filharmonii Dwójki" posłuchamy koncertu jednego z najciekawszych polskich skrzypków młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wasowski i Herdzin

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 17:40
Tym razem w cyklu "Wasowski da się lubić" posłuchamy piosenek w wykonaniu samego kompozytora i w znakomitej orkiestracji Krzysztofa Herdzina.
rozwiń zwiń