X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twarze z zaginionego świata

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 14:05
Wkrótce otwarcie szczególnej wystawy - "Albom.pl" - pokazującej archiwalne fotografie z pogranicza polsko-białoruskiego.
Łunna, z archiwum Heleny Hańko, 1939. Zdjęcie wykonano w Grodnie, Jan Wieżel, syn Edwarda i Lolki Wieżel, którzy za Sowietów wyjechali do Polski, do Wrocławia. Tam Jan wykształcił się na chirurga, po śmierci rodziców wyjechał do Niemiec w rodzinne strony matki
Łunna, z archiwum Heleny Hańko, 1939. Zdjęcie wykonano w Grodnie, Jan Wieżel, syn Edwarda i Lolki Wieżel, którzy za Sowietów wyjechali do Polski, do Wrocławia. Tam Jan wykształcił się na chirurga, po śmierci rodziców wyjechał do Niemiec w rodzinne strony matkiFoto: Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia kulturalnego "Widok" z Białegostoku

Wystawa "Albom.pl" organizowana jest przez warszawską Fundację Archeologia Fotografii oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej "Widok". Ekspozycja zawiera ponad 50 archiwalnych fotografii zebranych podczas ubiegłorocznego objazdu siedmiu miejscowości: Kleszczel i Gródka w Polsce oraz Sopoćkin, Łunny, Wołpy, Wołkowyska i Kamieńca Litewskiego na Białorusi. Wzięli w nim udział fotografowie i historycy z obydwu krajów. W trakcie wypraw na pogranicze zdigitalizowanych zostało blisko 2000 archiwalnych zdjęć z 70 prywatnych kolekcji, z czego ponad 800 znalazło się na stronie: www.albom.pl.

O wystawie porozmawiamy po godz. 7.35, natomiast po godz. 8.00 zapraszamy do wysłuchania bożonarodzeniowego nabożeństwa Kościoła Prawosławnego.

W cyklu "Płyta tygodnia" do zdobycia seria "Jazz Characters" wydawnictwa Le Chant du Monde. Codziennie do wygrania potrójny album. Poza tym: "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wybiera Anna Sroka), przegląd prasy, "Archiwalnia" oraz wiadomości kulturalne.

Na "Poranek Dwójki" w środę (7.01) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

jp

Komentarze1
aby dodać komentarz
robert wiezel2016-01-22 22:45 Zgłoś
Witam,nazywam sie Robert Wiezel.Dzisiaj dowiedzialem sie od kolegi mieszkajacego we Wroclawiu o audycji w Radiu z dnia 06.01,2016 roku pt."Twarze z zaginionego swiata" Kolega wspomnial ze uslyszal nazwisko mojego ojca Jana Wiezela ,dziadka, babci oraz moje. Bardzo mnie to zaciekawilo . w zwazku z tym mam prosbe ,cz jest mozliwosc posluchania tej audycji jeszcze raz? Pozdrawiam bardzo serdecznie Robert Wiezel .E-mail:robert-wiezel@gmx.de

Czytaj także

Obraz minionego świata znaleziony w trocinach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 13:00
- Ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak cenne skarby mają w domach - opowiadali w Dwójce twórcy projektu Albom.pl., którzy we wsiach na pograniczu polsko-białoruskim próbowali ocalić przed zapomnieniem pamięć zapisaną w starych fotografiach.
rozwiń zwiń