X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaginiony świat. Fotograficzne odkrycia archeologiczne na Kresach

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 11:30
– Większość ludzi nie wiedziała, kto jest na zdjęciach w albumach, które mają w domu – mówił fotograf Rafał Siderski, współpracujący przy projekcie Albom.pl.
Audio
  • Zaginiony świat. Fotograficzne odkrycia archeologiczne na Kresach (Poranek Dwójki)
Kleszczele, zdjęcie z atelier Jerzego Kostko
Kleszczele, zdjęcie z atelier Jerzego KostkoFoto: Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia kulturalnego "Widok" z Białegostoku

Blisko 2000 archiwalnych zdjęć z 70 prywatnych kolekcji to wynik pracy polskich i białoruskich fotografów i historyków podróżujących w zeszłym roku po miejscowościach leżących po dwóch stron granicy polsko-białoruskiej. Badacze i artyści chcieli przywrócić pamięć o Kresach, ale tych prywatnych, zawartych na osobistych fotografiach z zeszłego wieku, a nawet sięgających lat 80. XIX w.

– Ten teren był kiedyś jednym krajem. Tak było w okresie przedrozbiorowym, następnie po rozbiorach, gdy był w granicach carskiej Rosji, potem po 1918 r. Dopiero po 1945 r. powstała tu granica – zauważył Grzegorz Dąbrowski, członek Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok w Białymstoku, które wraz z warszawską Fundacją Archeologia Fotografii organizuje czynną od 8 stycznia wystawę zdjęć "Albom.pl".

Organizatorzy wyprawy po fotografie w każdej miejscowości chodzili od jednego domu do drugiego. Przeglądając prywatne archiwa, odkryli, że jest tam mnóstwo świetnych zdjęć. – Problemem było to, że w większości ludzie nic już nie wiedzieli o tych fotografiach – opowiadał Rafał Siderski. – To zdjęcia robione 50 lub 70 lat temu, więc osoby mające pojęcie o sportretowanych osobach i okolicznościach wykonania fotografii często już nie żyły – dodał.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Grzegorz Dąbrowski (redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w Białymstoku), Rafał Siderski (fotograf)

Data emisji: 7.01.2015

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obraz minionego świata znaleziony w trocinach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 13:00
- Ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak cenne skarby mają w domach - opowiadali w Dwójce twórcy projektu Albom.pl., którzy we wsiach na pograniczu polsko-białoruskim próbowali ocalić przed zapomnieniem pamięć zapisaną w starych fotografiach.
rozwiń zwiń