X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fantastyczne dyskusje w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 09:00
W "Poranku Dwójki" zapowiedzieliśmy nasz nowy cykl spotkań organizowany wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego - "Historie alternatywne".
Audio
  • "Historie alternatywne". Jak zmieniano dzieje Polski (Poranek Dwójki)
  • Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Muzeum Polin (Poranek Dwójki)
Co by było, gdyby? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w audycjach z cyklu Historie alternatywne.
"Co by było, gdyby?" Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w audycjach z cyklu "Historie alternatywne".Foto: FLICKR/ davidd

Raz w miesiącu w Muzeum Powstania Warszawskiego będziemy rozmawiać o polskiej fantastyce z jej autorami, krytykami, czytelnikami oraz z historykami. Przyjrzymy się alternatywnym historiom tworzonym przez takich pisarzy jak Łukasz Orbitowski, Marcin Wolski, Jacek Komuda czy Szczepan Twardoch.
Pierwsze spotkanie już w środę 21 stycznia o godzinie 18.00 w auli Jana Nowaka Jeziorańskiego. O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin-Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.
Gośćmi "Poranka Dwójki" byli Barbara Schabowska, Mateusz Matyszkowicz i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
W audycji zapowiedzieliśmy także cykl wydarzeń związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 27 stycznia przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Aby upamiętnić to wydarzenie, Muzeum Polin zaprasza na wystawę czasową, spektakl, warsztaty, wykłady, pokazy filmowe, spotkania i specjalny spacer po wystawie stałej.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Paweł Siwek

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 6.00
mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Science-fiction - urokliwa zabawa w przepowiadanie przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 14:00
Internet, bomba atomowa, elektryczne samochody czy eksperymenty genetyczne – to wątki, które pojawiły się w wyobraźni autorów na długo przed tym, zanim stały się rzeczywistością. - Wizje przyszłości nigdy nie są literalne - przekonywał krytyk literacki, Piotr Kofta. - To raczej próby futurystycznego metaforyzowania teraźniejszości. Kiedyś były to fantazje katastroficzne, dziś mamy do czynienia z wizjami posthumanistycznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fantastyczna krytyka totalitaryzmu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 18:31
O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin-Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.
rozwiń zwiń