Dziewczyna kontra patriarchat

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 09:00
Rozmowa o "Baby Doll", najnowszej premierze Teatru Studio, spektaklu o odkrywaniu swojej seksualności i siły w patriarchalnym porządku.
Audio
  • Spotkanie z twórcami spektaklu "Baby Doll" (Poranek Dwójki)
  • Kuratorka Barbara Sierosławski oprowadza po wystawie "Gondole" poświęconej Jerzemu Grrzegorzewskiemu (Poranek Dwójki)
Marta Juras (na zdj.) gra w Baby Doll 19-latkę, która - uświadamiając sobie siłę, jaką jest obdarzona - chce wymknąć się nakładanym na nią społecznym kalkom
Marta Juras (na zdj.) gra w "Baby Doll" 19-latkę, która - uświadamiając sobie siłę, jaką jest obdarzona - chce wymknąć się nakładanym na nią społecznym kalkom Foto: PAP/Stach Leszczyński

"Baby Doll" Tennessee Wiliamsa w przekładzie Jacka Poniedziałka to przedstawienie przygotowywane przez laureatkę pierwszej edycji "Debiutu w Studio" – Barbarę Wiśniewską. W spektaklu występują: Marta Juras, Katarzyna Herman, Miłogost Reczek i Michał Żurawski.

O tej szczególnej historii o dojrzewaniu opowiedzieli Barbara Wiśniewska i Miłogost Reczek.

W audycji zaprosimy też na wystawę do Teatru Narodowego poświęconą twórczości Jerzego Grzegorzewskiego. 9 kwietnia mija 10. rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzenie: Tomasz Obertyn

Data emisji: 9.04.2015

Godzina emisji: 6.00

jp/mm

Czytaj także

Polski buddyzm według Teatru Gardzienice

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 15:00
Kończy się piąta rezydencja Teatru Gardzienice w Warszawie, który w Instytucie Teatralnym przypomni postać buddystki Wandy Dynowskiej, przyjaciółki Piłsudskiego, Dalajlamy i Wojtyły.
rozwiń zwiń