Jak wygląda obieg sztuki w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 18:40
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy na temat raportu przygotowanego przez fundację "Bęc zmiana" pt. "Fabryka sztuki".
Audio
  • Z Robertem Firmhoferem, dyrektorem Centrum Nauki Kopernik, o 19. Pikniku Naukowym rozmawia Aldona Łaniewska-Wołłk (Poranek Dwójki)
  • Relacja z debaty poświęconej przyszłości Państwowego Instytutu Wydawniczego. Przygotował Kamil Radomski (Poranek Dwójki)
  • Z dr. Michałem Kozłowskim o warunkach pracy polskich artystów sztuk wizualnych rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Raport Fabryka sztuki rekonstruuje ekonomię polityczną polskiego obiegu sztuki współczesnej wraz z uzasadniającym ją systemem moralnych przekonań, pragnień i racjonalizacji.
Raport "Fabryka sztuki" rekonstruuje ekonomię polityczną polskiego obiegu sztuki współczesnej wraz z uzasadniającym ją systemem moralnych przekonań, pragnień i racjonalizacji.Foto: Pixabay/Unsplash

Raport "Fabryka Sztuki" to podsumowanie wyników dwuletnich badań Wolnego Uniwersytetu Warszawy, dotyczących podziału i warunków pracy na polu sztuk wizualnych w Polsce. W ramach badań zespół WUW-u przeprowadził prawie setkę wywiadów z kuratorami, artystami, pracownikami technicznymi i asystentami z całej Polski, pod lupę biorąc około dwudziestu projektów artystycznych, które odbyły się w przeciągu ostatnich trzech lat w Polsce. Gościem Poranka był dr Michał Kozłowski - współautor raportu.

W audycji rozmawialiśmy również na temat Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

Przedstawiliśmy także relację z debaty poświęconej przyszłości Państwowego Instytutu Wydawniczego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: dr Michał Kozłowski (współautor raportu "Fabryka Sztuki", podsumowującego wyniki badań Wolnego Uniwersytetu Warszawy)

Data emisji: 8.05.2015

Godzina emisji: 8.35

mm/jp

Zobacz więcej na temat: literatura Paweł Siwek SZTUKA
Czytaj także

Leonard Pietraszak. Zaczęło się od Nikifora

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 22:00
Znakomity aktor opowiadał tym razem nie o karierze filmowej i teatralnej, lecz o tworzonej przez kilkadziesiąt lat kolekcji sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na Haiti lepiej niż w Polsce rozumieją Halkę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 12:00
- Fakt, że małżeństwo chłopki Halki i szlachcica Janusza jest niemożliwe, był dla Haitańczyków oczywisty. Trudniej to wyjaśnić współczesnym Polakom - opowiadał Paweł Passini, reżyser niezwykłej inscenizacji opery Moniuszki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Wilanowie bakterie jedzą kolory

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:00
– Dowiadujemy się czegoś o świecie, który jest niewidoczny gołym okiem – mówiła dr Agnieszka Laudy o badaniach mikrobiologicznych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
rozwiń zwiń