Nowy wymiar kurzu na Zamku Ujazdowskim

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 10:00
Ekspozycją pt. "KURZ / DUST / غبار" Centrum Sztuki Współczesnej rozpocznie nowy sezon wystawowy. - To metafora, która pozwoli nam budować uniwersalne relacje pomiędzy różnymi doświadczeniami - mówiła dyrektor placówki.
Audio
  • Małgorzata Ludwisiak o jesiennym programie wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej (Poranek Dwójki)
Praca Vartana Avakiana Collapsing Clouds of Gas and Dust, którą będzie można oglądać na wystawie Kurz w CSW
Praca Vartana Avakiana "Collapsing Clouds of Gas and Dust", którą będzie można oglądać na wystawie "Kurz" w CSW Foto: Courtesy Kalfayan Galleries, Athens – Thessaloniki. Commissioned by AFAC with the support of Dubai Culture and Arts Authority and HSBC

W wystawie, której otwarcie zaplanowano na 4 września udział weźmie dwudziestu trzech artystów z Belgii, Iranu, Kuwejtu, Libanu, Pakistanu, Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. "Kurz", jako temat ekspozycji, potraktowany został jak pojęcie, przez które ujawniają się różne doświadczenia. - To mierzenie się z materią, która jest trudno widzialna, ale potrafi zmieniać naszą rzeczywistość - wyjaśniała dyrektor Małgorzata Ludwisiak.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. pracę libańskiego artysty zainspirowaną zdjęciami zburzonej Warszawy. Inny libański twórca w swoim dziele wykorzystał wodę z Pałacu Kultury i Nauki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Małgorzata Ludwisiak (dyrektor CSW)

Data emisji: 2.09.2015

Godzina emisji: 8.35

bch

Czytaj także

Wojciech Krukowski - był artystą i rozumiał artystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 12:09
W "Poranku Dwójki" zmarłego w sobotę (18 stycznia) artystę, historyka sztuki i wieloletniego dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski" wspominali krytyk Waldemar Baraniewski oraz kurator CSW Janusz Marek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z nową dyrektor CSW Zamek Ujazdowski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 12:50
Gościem "Poranka Dwójki" była Małgorzata Ludwisiak. Z nową dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie rozmawialiśmy o jej zamierzeniach, planach, pomysłach.
rozwiń zwiń