REKLAMA

Actus Humanus w Dwójce bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 10:30
– To pierwszy festiwal, który będzie transmitowany na antenie Dwójki od pierwszego do ostatniego koncertu – mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
Audio
  • Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Filip Berkowicz o programie Actus Humanus i Dwójkowych transmisjach z festiwalu (Poranek Dwójki)
Cline Scheen wystąpi na Festiwalu Actus Humanus 9 grudnia w koncercie zespołu Le Banquet Cleste pod dyr. Damiena Guillona
Céline Scheen wystąpi na Festiwalu Actus Humanus 9 grudnia w koncercie zespołu Le Banquet Céleste pod dyr. Damiena GuillonaFoto: mat. promocyjne festiwalu Actus Humanus

Zobacz także:
AH2015 [08.12] Les Talens Lyriques_©Eric Larrayadieu 3.jpg
Actus Humanus w Dwójce - plan transmisji koncertów

Dwójka jest także współorganizatorem festiwalu Actus Humanus. – To nie koniec naszego zaangażowania – dodała Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. – Poza transmisjami i rozmowami z wybitnymi artystami dajemy słuchaczom możliwość wybrania ulubionego koncertu i wysłuchania go jeszcze raz w pierwszy dzień świąt – opowiadała o ruszającym 7 grudnia konkursie Dwójki.

Zdaniem dyrektor Programu 2 Polskiego Radia festiwal w ciągu pięciu lat stał się wydarzeniem, który będzie miał znaczenie nie tylko dla Gdańska i kultury polskiej, lecz także dla słuchaczy w całej Europie. – Koncerty będą retransmitowane przez naszych partnerów zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców – zapowiedziała.

O tym, jak doszło do bezprecedensowej współpracy festiwalu i Dwójki, opowiadał także Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Actus Humanus. Wyjaśniał ponadto, jakie znaczenie dla gdańskiej imprezy ma przyznanie jej prestiżowego wyróżnienia Europe for Festivals.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny Actus Humanus)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Czytaj także

Muzyka dawna w Polsce. Koniec etapu miłośników?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
- Wykonawstwo historyczne stało się przez ostatnie dwadzieścia lat domeną zawodowców. To nie kwestia mody, lecz ważnego historycznego procesu - uważa Lilianna Stawarz z Warszawskiej Opery Kameralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Sapiecha i sekrety wokalne muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 09:00
- Podczas koncertów Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej wyjaśniamy publiczności dlaczego śpiewamy tak, a nie inaczej - mówiła w Dwójce wybitna skrzypaczka.
rozwiń zwiń